Legyőztük a tavalyi bronzérmes Tatabányát!
Nagybetűs csapatként küzdve az FTC-HungaroControl legyőzte a válogatott játékosokkal teletűzdelt Tatabányát.

Férfi kézilabda NB I, 3. forduló:
FTC-HungaroControl – Grundfos Tatabánya 32-31 (18-17)
gólszerzőink: Nagy 10, Andjelic 8, Schäffer 5, Debreczeni 3, Pordán 2, Bohács 2, Bujdosó 2

Egész héten a Tatabányára készültünk, nagyon aprólékosan kielemeztük a játékukat, de látszott, hogy az ellenfél is ugyanezt tette velünk. Legnagyobb fegyverünk, a gyors lerohanás nem működött, nagyon jól visszazártak a vendégek, így villámgyors szélsőink nem tudtak könnyű gólokat lőni. Szerencsére azonban felállt védelem ellen most sokkal jobban támadtunk, főleg Nagy Bence és Debreczeni Dávid kezdte kiválóan a meccset. A kilencedik percben 7-7 volt az állás, ebből négyet Nagy, hármat Debreczeni lőtt.

A két csapat fej-fej mellett haladt az első félidőben, egészen addig, amíg nem kezdett el fogni kapusunk, Marián Zernovic. Elég volt két-három bravúr, és máris sikerült elhúznunk három góllal a 23. percre. (15-12) Ebben a szakaszban Bozo Andjelic vette át támadásban a góllövő szerepét, 15 perc alatt négyet lőtt.

A Tatabánya sorra kapta a heteseket (összesen ötöt az első félidőben, míg mi egyet), ezeket pedig Vujovic bedobálta, így rögtön ismét egy lett közte. (15-14) Potyogtak a gólok az első 30 percben, amelynek végén eggyel vezettünk. (18-17)

A második félidő hasonlóan alakult, ekkor támadásban junior válogatottunk, Schäffer Zsolt vállalta magára a vezető szerepet. Nagyon türelmesen támadtunk, sokszor passzívig, de valahogy mindig sikerült betalálnunk, igaz, a számtalan magyar válogatott játékossal felálló Tatabánya rendre kiegyenlített. Sokat játszottunk emberhátrányban, és ezt a rutinos vendégek kihasználták.

Hatalmas küzdelem folyt a pályán, és talán az 51. és az 53. percben dőlt el a mérkőzés, amikor zsinórban három gólt dobtunk, elhúzva néggyel. (29-25) A Tatabánya próbálta ledolgozni ezt a hátrányt, ám a hajrában is nagyon okosan és taktikusan támadtunk és védekeztünk, annak ellenére is, hogy az utolsó két percet emberhátrányban játszottuk le.

Igazi csapatként küzdve, a Tatabányáról érkezett Nagy Bence és a kiválóan irányító Bozo Andjelic vezérletével egy góllal legyőztük a tavalyi bronzérmest. Három forduló után így három győzelemmel a harmadik helyen állunk a tabellán.

Egy hét szünetet követően szeptember 28-án folytatódik a bajnokság, akkor Mezőkövesdre látogat a Ferencváros. A mérkőzés kezdési időpontja 18.00-ról 19.00-ra módosult.

Kövess bennünket Instagramon is:

"Az álmom válna valóra az olimpiai szerepléssel"

Karrierjéről, s a közelmúltbéli sikerekről mesélt Imre Bence, férfi kézilabdacsapatunk klasszisa - VIDEÓ!

Megmentettünk egy pontot a legvégén

Óriási csatát hozott férfi kézisienk Balatonfüred elleni rangadója, a végén Lékai Máté gólja döntetlent ért.

Jegyinfók a Presov elleni idegenbeli meccsre

Szombaton jön férfi kéziseink Ek-negyeddöntő visszavágója; így lehet belépőt venni az eperjesi mérkőzésre.

Fontos lenne visszavágni a Fürednek!

Férfi kéziseinkre a két Európa-kupa negyeddöntő között kulcsmeccs vár a bajnokságban, a Balatonfüred érkezik.

Tüzes siker: „Kint is nyernénk, mert jobbak vagyunk”

Pásztor István: „Dani piros lapja kicsit több volt a soknál • Lékai szerint kint is parázs csata lesz - VIDEÓ

Megvan az előny a visszavágóra!

Férfi kéziseink három góllal legyőzték a Tatran Presovot az Ek-negyeddöntő első meccsén.