2024. december 17.
Lékai Máté a családjával töltődik fel karácsonykor
Válogatott kézilabdázónk elárulta, mi a kedvenc karácsonyi fogása, és mit írtak kisfiával a Mikulásnak.

Remek őszi szezont zárt a Ferencvárossal, az elmúlt napokban pedig már a válogatottal készült a januári világbajnokságra Lékai Máté. A felkészülést természetesen megszakítja a karácsonyi időszak, amikor klasszis irányítónknál és családjánál is az ünneplésen és a feltöltődésen lesz a hangsúly.

– Hogy telik nálatok az idei karácsony? Mit terveztek az ünnepekre?

– Általában óriási családi összejövetelekkel, és ez idén sem lesz másképpen. Szüleim elváltak, úgyhogy nem akármilyen logisztikát igényel megszervezni, hogy ki, hol van éppen, huszonnegyedikén, huszonötödikén és huszonhatodikán. A legfontosabb, hogy a család együtt legyen, mennek a nagy kajálások, bejglizések, karácsonyi filmeket nézünk, zenét hallgatunk, nagyjából ez a program.

– Esetedben mindig a vb- vagy Eb-felkészülést szakítják félbe ilyenkor az ünnepek. Mennyire rohanós vagy szűkös ez az időszak?

– Nagyon szűkös, huszonhatodikán már általában arra gondolok, hogy másnap menni kell kézilabdázni, és hogyan fogok megmozdulni. A férfi kézilabda már csak ilyen, mindig januárban van a világverseny, az elmúlt tizenöt-tizenhat évem erről szólt. Az idén kicsit más lesz, mert a két ünnep között nem lesz összetartás, csak egyéni program, amit majd ott csinálok, ahol tudok.

– Mi a kedvenc karácsonyi fogásod?

– Ramóna négy-öt éve csinál libamáj terrine-t, az a kedvencem, de zseniális a marhahúslevese is. Gyerekkoromban pedig öcsémmel édesanyám palacsintás csirkéjéért voltunk oda, ez kicsit hasonlít a hortobágyira, de azért nem ugyanolyan. Ez nem egy tipikus karácsonyi étel, de nálunk az ünnepekhez kötődik.

– Néhány éve már kisfiaddal együtt ünnepeltek. Ő mennyire várja a karácsonyt?

– Nagyon várja, írtunk már a Mikulásnak és a Jézuskának is. A Mikulástól olyan karácsonyfát kért, amin csak egy csúcsdísz van, egyébként pedig együtt diszítjük fel. Szóval nagyon várja, és szereti ezt az időszakot ő is.

– Feleségeddel évközben nagyon sűrű a programotok, a hétvégeken is elfoglaltak vagytok. Mennyire fontosak ezek az időszakok, amikor ki tudtok egy kicsit kapcsolódni?

– Nagyon jók, és kellenek is. Az őszi szezon mindkettőnknek nagyon fárasztó volt, Ramónának rengeteg műsor és esemény, nekem meccsek, edzések. Remélem így, hogy most a két ünnep között nem kell a válogatottba menni, igazán fel tudunk töltődni, és újult erővel kezdjük 2025-öt.

Cikkajánló

Vereség Szegeden a szezon utolsó meccsén

Férfi kézilabdacsapatunk a jó kezdés után kikapott a bajnoki döntős szegediektől.

A bajnoki döntőre készülő Szeged ellen zárunk

Az NB I-ben már biztosan 4. férfi kézilabdacsapatunk szerdán idegenbeli bajnokival fejezi be az évadot.

Röhögőgörcsös kvíz Kovacsics Petivel és Füzi Danival

Meztelenül alvás, dalverseny, tartalomgyártás, csajozási tippek - VIDEÓ!

Parázs csatában nyertünk az utolsó hazai bajnokin

Férfi kézilabdacsapatunk öt góllal győzte le a Szigetszentmiklóst a vasárnap esti bajnokin.

Az újabb győzelem a cél az utolsó hazai bajnokin

Férfi kézilabdacsapatunk a Szigetszentmiklóst fogadja vasárnap este az Elek Gyula Arénában.

Ebben a szezonban is oda-vissza legyőztük a Tatabányát!

Az elsőtől az utolsó percig irányítva nyerte meg a rangadót férfi kézilabdacsapatunk.

Meghosszabbítanánk a Tatabánya elleni jó sorozatot

A bajnokságban már biztosan negyedik férfi kéziseink szerdán újra legyőznék az Európa-kupa-döntős Tatabányát.

Győri Mátyás készülhet a vb-selejtezőkre

Férfi kézilabdacsapatunk átlövője fontos mérkőzéseken térhet vissza a válogatottba.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin