2022. július 7.
Magabiztos győzelem az Eb-nyitányon!
A vártnál jóval simábban nyert a magyar junior férfi kéziválogatott az Európa-bajnokság első napján.

Junior férfi kézilabda Eb, B csoport, 1. forduló:
Szlovénia-Magyarország 22-31 (11-14)
gólszerzőink: Krakovszki B. 9, Lukács 4, Imre 3, Sisa 3, Ónodi-Jánoskúti 2, Krakovszki Zs. 2, Ilic 2, Sztraka 2, Papp 2, Jánosi 2

Az első félidőben az első pár percet leszámítva végig vezetett a magyar csapat, hiszen egy 0-2-es kezdés után 5-3-ra fordított, és innentől nem engedte ki az előnyt a kezéből. A ferencvárosi játékosok közül Imre Bence és Ónodi-Jánoskúti Máté is kezdett, jobbszélsőnk végig a pályán volt az első játékrészben, és két gólt szerzett, jobbátlövőnk pedig a belső hármassal együtt a 18. percben jött le, addig egy gólt lőtt, büntetőt harcolt ki, és gólpasszokat is adott. A szünetben 14-11-re vezettünk.

A második játékrészt nagy lendülettel és pontosabban kezdtük, gyorsan hat góllal elmentünk (19-13), gyakorlatilag ezzel eldöntve a mérkőzést - végül kilenccel nyertünk az egyébként kiváló játékerőt képviselő, abszolút az elitbe tartozó Szlovénia ellen. A ferencvárosi játékosok közül Oncsa szintén az első negyedórában játszott a második félidőben, és egy gólt szerzett, míg Imre Bence csak egy hetesre állt be, azt belőtte.

Az elmúlt évet kölcsönben Kecskeméten töltötte, és a következő szezonban is kölcsönben a NEKA-ban fog szerepelni Karai Miklós, aki azonban papíron a Ferencváros játékosa – ő nem lőtt gólt, de védekezésben és támadásban is nagyon hasznosan játszott, több büntetőt is kiharcolt.

A mieink második mérkőzésükön, pénteken azzal a Dániával játszanak, amely 33-32-re kikapott a korosztály egyik legjobb csapatától, a Feröer-szigetektől.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.

Pásztor István: A jövő hét lesz kulcsfontosságú!

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője a Szeged és a Veszprém elleni célokról beszélt.

Szegeden folytatódik az elképesztően sűrű menetelés

Három nappal a Tatabánya elleni rangadó után a BL-playoffot megjárt Szeged otthonába utaznak férfi kéziseink.

Már kedden érdemes belépőt venni a Veszprém-meccsre

Keddtől férfi kéziseink bajnoki meccse mellett az Olympiakosz elleni Ek-rangadóra is lehet jegyet vásárolni.

Drámai végjátékban döntetlen lett a rangadó

Fordulatos és izgalmas meccsen közel lehetetlen helyzetből mentettek pontot férfi kéziseink a Tatabánya ellen.