2023. január 12.
Magabiztos győzelemmel startoltunk a férfi kézi vb-n
Pazar első félidei játékával alapozta meg a sima Dél-Korea elleni sikert a férfi kéziválogatott a vb-rajton.

Dél-Korea ellen mutatkozott be a svéd-lengyel közös rendezésű világbajnokságon a férfi kézilabda-válogatott, a találkozó fő nehézségét előzetesen az adta, hogy nem pontosan tudtuk, mire számíthatunk riválisunktól, a legutóbbi Ázsia-bajnokság ötödik helyezettjétől. A felkészülés során több biztató mérkőzést is játszott a koreaiak, hat góllal legyőzték Brazíliát és csak néggyel kaptak ki a társrendező lengyelektől.

Ettől függetlenól természetesen a magyar csapat – amelynek keretéből ezúttal Leimeter Csaba mellett balszélsőnk, Kovacsics Péter maradt ki – számított a találkozó esélyesének, és már az első percekben tudatosította mindenkiben, hogy magabiztos nyitányra készül Kristianstadban: az első bő negyedórában a magyar támadásokat remekül vezénylő irányítónk, Lékai Máté találatával indult az összecsapás, aki kimaradt hétméteresét követően a kipattanót váltotta gólra, majd a 2-2 után következett négygólos szériával már az elején jelentős előnyre tettek szert a mieink (6-2).

Ellenfelünk, ahogyan az várható volt, sokat futott, nagy sebességgel játszott, fel is zárkózott kettőre, de röviddel ezután ismét megtaláltuk a megfelelő ritmust, és a játékrész második felét már ötgólos előnnyel kezdhettük (12-7). A félidő hajrájában jobbszélsőnk, Bujdosó Bendegúz is lehetőséget kapott, és ziccerét értékesítve gondoskodott arról, hogy ne csak Fradi-góllal induljon, hanem azzal is záruljon az első, harminc perc, beállítva ezzel a szünetre a tíztalálatos különbséget (21-11).

A folytatásra is jó lendülettel jöttek ki a mieink, azonban mind támadásban, mind pedig védekezésben sok hiba csúszott a játékunkba, az ázsiaiak nyitottabb védekezésre váltottak, és bő tíz perc alatt felzárkóztak hét gólra, ezért időt is kellett kérnie Chema Rordrígueznek (25-18).

Ezzel sikerült is rendezni a sorokat, így a mérkőzés utolsó szakaszát – ha nem is tökéletes játékkal, de – már egy góllal megnyertük; az első félidőhöz hasonlóan a második is Bujdosó-góllal zárult, Lékai pedig hét találatával a mezőny legeredményesebb játékosa lett a 35-27-re megnyert elsőkörös csoportmeccsen.

A magabiztos rajt után szombaton már nagyon komoly erőpróba vár a fiúkra, a kiváló erőkből álló, sokak által a csoport esélyesének tartott Izlanddal találkoznak 20:30-tól.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SVÉDORSZÁG-LENGYELORSZÁG
D csoport, 1. forduló

Magyarország – Dél-Korea 35-27 (21-11)
Helyszín: Kristianstad Arena, Kristianstad
Időpont: 2023. január 12., 18 óra
Játékvezetők: Belkhiri Youcef, Hamidi Sid Ali (algériaiak)
Gólszerzők: Lékai 7, Rodríguez Alverez 5, Rosta 5, Bánhidi 3, Bodó 3, Bóka 3, Bujdosó 3, Ilics 2, Szita 2, Hanusz 1, Ligetvári 1, ill. Jeongu Kang 5, Seung Park 5, Taeyhun Ha 5, Hyeonsik Lee 4, Donghyun Jang 3, Jinyoung Kim 2, Minho Ha 1, Gimin Kim 1, Yoseb Lee 1

(Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.