Mint arról beszámoltunk, balatonfüredi nemzetközi tornával folytatja a héten a felkészülést az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata. A csütörtöki elődöntőben az osztrák élvonalbeli Köflach volt az ellenfél.
Ezúttal az elején nem diktáltunk akkora tempót, mint az első két edzőmeccsünkön, az osztrákok pedig kifejezetten jól kezdtek, így tíz perc után minimális hátrányban voltunk. Az első negyedóra végén döntetlennél jött az előre eltervezett időkérés és sorcsere Pásztor Istvántól (6-6).
A játékrész második felében jelentősen feljavult a védekezés, többször is szépen előztük meg a rivális beállóját, a félidő hajrájában pedig gólt sem kaptunk, így magabiztos előnnyel mehettünk pihenni (10-15).
A szünet után is teljes mértékben kézben tartottuk a mérkőzést, minden játékosunknak voltak jó megmozdulásai, az utolsó tíz percet pedig az osztrák időkérést követően kilencgólos előnyben kezdhettük (16-25).
A hátralévő időben ugyan csökkent a különbség, de a győzelmet semmiféle veszély nem fenyegette, 30-24-gyel bejutottunk a torna pénteken 18 órakor kezdődő döntőjébe, amelyben a Balatonfüredet legyőző szlovén Trebnjével mérkőzünk.
FELKÉSZÜLÉSI TORNA (Balatonfüred)
Elődöntő
HSG Xentis Barnbach-Köflach (osztrák) – FTC-Green Collect 24-30 (10-15)
A ferencvárosi gólszerzők: Bognár 6, Imre 5, Nagy B. 4, Balogh 3, Bujdosó 3, Kovacsics 2, Ónodi-Jánoskúti 2, Prainer 2, Debreczeni 1, Füzi 1, Pordán 1
A másik elődöntőn: Balatonfüredi KSE – Trimo Trebnje (szlovén) 26-31
Férfi kéziseink irányítóját, Csörgő Kristófot kérdeztük a sérüléséről, az Európa-ligáról és a nyaralásáról.
Eldőlt, férfi kéziseink az El-csoportkörben kezdenek, cikkünkben visszatekintünk a 2022/23-as évadra.
Kedvező döntés született, férfi kéziseinknek nem kell selejtezőt vívniuk az Európa-ligában.
Férfi kéziseink áltövője is a magyar keret tagja a héten zajló törökországi kontinenstornán.
Fiatal irányítónk az ifjúsági vb-re készül, majd teljes értékű kerettagként csatlakozhat férfi kéziseinkhez.
Az U21-es vb-t megjárt Csanálosi Richárd a NEKA együttesétől jön kölcsönbe férfi kézilabdacsapatunkba.
A tizennegyedik helyen zárta a lengyelországi U21-es férfi kézilabda vb-t a magyar csapat.
Kézilabdázónknak nyaralás közben mondott igent a korábban szintén az FTC-ben kézilabdázó Györfi Dóra.