2023. február 24.
Még egy szintet kellene lépni a Veszprém ellen
Az elmúlt hetek nagyszerű teljesítménye után szombat este a Telekom Veszprémmel találkoznak férfi kéziseink.

Nem kérdés, hogy az eddigi legeredményesebb időszakát produkálja a jelenlegi szezonban férfi kézilabdacsapatunk. Az öt februári mérkőzésen – a tatabányai Magyar Kupa-meccs első félidejét leszámítva – jó volt nézni a fiúk játékát, kifizetődött a sok munka, sikerült a védekezést hatékonyabbá tenni, ez pedig eredményességgel is párosult. Ennek köszönhetően az Európa-ligában – a két győzelemnek és az egy döntetlennek köszönhetően – egy fordulóval a csoportkör vége előtt még él a továbbjutás reménye, a bajnokságban pedig a Tatabánya elleni sikerrel ismét negyedikek vagyunk, és a téli szünethez képest sokkal jobb pozícióból várhatjuk a folytatást.

Viszont az is biztos, hogy az eddigi legkeményebb rivális érkezik az Elek Gyula Arénába, mert bár remek együttesekkel mérkőztünk már a hónapban (PAUC, Ystads, Tatabánya, Benidorm), a Telekom Veszprém még hozzájuk képest is egészen más minőséget képvisel. A világsztárok sorát felvonultató bakonyi gárda az NB I-ben hibátlanul menetel, tizenötből tizenöt nyert meccsnél tart, a bajnoki címvédő Szegedet is gond nélkül felülmúlta. A Bajnokok Ligájában pedig a Magdeburggal áll harcban az A csoport második helyéért, annak ellenére, hogy a legutóbbi három összecsapásából kettőn vereséget szenvedett a sorozatban.

Az ősszel, Veszprémben élvonalbeli gólrekordot hozott találkozón (50-40) szenvedtünk vereséget, az elmúlt években azonban több hazai mérkőzésükön is bizonyítottuk, hogy akár a világ egyik legjobb csapatát is képesek vagyunk megszorongatni – 2019-ben egy-, 2021-ben pedig háromgólos Veszprém-siker lett a vége.

A szombaton 18:30-kor kezdődő mérkőzésnek természetesen megint a vendégek az esélyesei, de ahogyan válogatott irányítónk, Lékai Máté mondta még a Tatabánya elleni meccs után, minden mérkőzésbe úgy megyünk bele, hogy nyerni szeretnénk. És ha tudjuk folytatni, esetleg még feljebb tornászni az elmúlt hetekben látott teljesítményünket, akkor mint ahogyan a közelmúltban, ezúttal is ott lehetünk a Veszprém nyakán.

Arra biztatjuk szurkolóinkat, hogy aki nem akar lemaradni a legjobb helyekről, vásároljon jegyet minél hamarabb, mert a hosszanti oldalakon már csak korlátozott számban érhetők el belépők!

Balszélsőnk, Kovacsics Péter így nyilatkozott a találkozó előtt:

K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
16. forduló

Ferencvárosi TC – Telekom Veszprém
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: február 25., 18:30
Játékvezetők: Bócz László, Wiedemann Viktor
Jegyek: 3000 Ft (ülő), 2000 Ft (álló) – online: ITT 
Tv: M4 Sport+

Cikkajánló

Győzelem az utolsó felkészülési meccsen

Férfi kézilabdacsapatunk feljavult a második félidőre, és nyert a Százhalombatta elleni edzőmérkőzésen.

Fordulatos meccset játszottunk a Nagybányával

Férfi kézilabdacsapatunk szoros mérkőzést játszott román ellenfelével, bő egy héttel a bajnoki rajt előtt.

Hasznos edzőmeccset játszottunk Csurgón

A rossz kezdés után férfi kézilabdacsapatunk egyenrangú partnere volt az összeszokottabb riválisnak.

Augusztus 25-től elérhetőek a férfi kézilabda-bérletek

Férfi kézilabdacsapatunk szeptember 4-én játssza első hazai bajnoki mérkőzését az Elek Gyula Arénában.

Junior Európa-bajnokunk Németországban folytatja

Saját nevelésű kézilabdázónk, Horváth-Garaba Ádám a Bundesliga 2-ben szereplő ASV Hamm-Westfalenbe igazol.

Kovacsics Péter: „Jó elegyet alkothat a keret”

Férfi kéziseink balszélsője szerint jól halad a csapat felkészülése, de persze van még tennivaló a rajtig.

Bálint Bence: „Vártam már a bemutatkozást”

Kézilabdacsapatunk átlövője kilenc gólt szerzett az első ferencvárosi mérkőzésén Balatonbogláron a NEKA ellen.

Győzelem az első felkészülési meccsen

Férfi kézilabdacsapatunk a félidei döntetlen után nyert a szintén NB I-es NEKA otthonában.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin