2023. december 3.
Megfordítottuk a párharcot, ott vagyunk a 16 között!
Kiegyensúlyozott játékkal, kilenccel legyőztük a Bernt, és továbbjutottunk a férfi kézilabda Ek-ban.

Az egész szezont tekintve kulcsfontosságú mérkőzésre készült vasárnap kora délután az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata. A BSV Bern ellen nem számíthattunk könnyű visszavágóra, hiszen egy héttel ezelőtt Svájcban négygólos hátrányt szedtünk össze, ami azt jelentette, hogy nem volt elég nyerni: legalább néggyel, de sokkal inkább öttel kellett győznünk.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, az első percek után 4-2-re vezettek, de nem sokkal később – Füzi Dániel sorozatban három lőtt góljának is köszönhetően – már mi vezettünk hárommal. A 14. percben pedig ledolgoztuk az odavágón összeszedett hátrányt (10-6).

Vezettünk öttel is, de a félidő hajrájára visszajött háromra a Bern, Pásztor István időt kért, fontos volt, hogy jól zárjuk a félidőt. Teljesült is a kívánságunk, jól menedzseltük a játékrész utolsó perceit, és ötgólos előnyben mehettünk pihenni (19-14).

A fordulás tíz perc alatt még hárommal növeltük az előnyt, jött is a második svájci időkérés, kicsit később tízgólos előnyben pedig már kifejezetten közel kerültünk a továbbjutáshoz (27-17). Az utolsó nyolc percnek is ezzel a különbséggel mentünk neki, és innen már nem eresztettük sem a győzelmet, sem pedig a továbbjutást – végül 33-24-es győzelmet arattunk, és várhatjuk a következő ellenfelet a kedd délelőtti sorsoláson.

Az első kulcsfontosságú feladatot tehát megoldottuk, a következő pedig jövő szombaton vár ránk a HSA NEKA ellen, amikor a bajnokságban is újra rátalálhatunk a helyes irányra.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-KUPA
3. forduló, visszavágó

FTC-Green Collect – BSV Bern (svájci) 33-24 (19-14)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont:
2023. december 3., 14 óra
Játékvezetők:
Ivo Bosnjak, Josip Maric (bosnyákok)
Gólszerzők:
Nagy 9, Imre 6, Füzi 4, Ónodi-Jánoskúti 4, Prainer 4, Debreczeni 2, Kovacsics 2, Csörgő 1, Lékai 1, ill. Aellen 8, Hirt 3, Spring 3, Arn 2, Jauer 2, Weingartner 2, Allemann 1, Kusio 1, Strahm 1, Weiss 1

Korábban kezdődik férfi kéziseink évadzáró bajnokija

A május 15-i mérkőzésen búcsúznak távozó játékosaink, így Kielbe igazoló válogatott szélsőnk, Imre Bence is.

Pásztor István: Csak gratulálni tudtam a fiúknak

Férfi kézilabdázóink az Olympiakosz elleni vereséggel búcsúztak az Európa-kupától; vezetőedzőnket kérdeztük.

Nagyot harcoltunk, de búcsúztunk az Európa-kupából

Férfi kézilabdacsapatunk kulcsembereit nélkülözve vereséget szenvedett az Olympiakosz elleni Ek-elődöntőben.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.