2023. szeptember 2.
Meggyőző játék, nagyszerű győzelem a szezonnyitón
Az első negyed órát leszámítva egyértelműen a Budakalász fölé nőttek férfi kéziseink a bajnoki nyitányon.

Szombat délután Budakalászon kezdte a bajnokságot az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata – olyan helyszínek egyikén, ahol az elmúlt két évadban nem tudott győzni. Ettől függetlenül persze – ahogyan meccs előtti interjújában jobbátlövőnk, Ónodi-Jánoskúti Máté is mondta – a két pont megszerzése volt az egyértelmű célunk.

Az első percekben sok hiba csúszott a támadásbefejezéseinkbe, és ezt ki is használta a találkozót magas hőfokon kezdő hazai együttes, így az első negyed órában többnyire mi futottunk az eredmény után.

A 17. percben Kovacsics Péter góljával vettük át először a vezetést (8-9), ezt követően pedig a kitűnően védő Borbély Ádám előtt úgy összeállt a védekezésünk, hogy több mint tizenkét percig nem kaptunk gólt. Ez elég volt ahhoz, hogy megnyugtató, hétgólos különbséget alakítsunk ki a szünetre (10-17).

A fordulás után nem egészen hét perc alatt közzétettük a tízgólos különbséget, s bár úgy tűnt, magabiztosan meglesz a két pont, a védekezésünk keménysége, illetve a játékunk sebessége egyáltalán nem esett vissza. Folyamatosan forgatta a csapatot Pásztor István, így mindenki kivette a részét a fölényes sikerből – 36-22-vel, teljesen megérdemelten hoztuk el a két pontot Budakalászról.

A sikeres nyitány után a jövő héten hazai pályán is bemutatkoznak a fiúk az új szezonban, pénteken igazi rangadó vár ránk, az OTP Bank-Pick Szeged érkezik az Elek Gyula Arénába. A találkozóra a meccsjegy.fradi.hu oldalon lehet majd belépőt vásárolni.

K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
1. forduló

CYEB-Budakalász – FTC-Green Collect 22-36 (10-17)

Helyszín: Budakalászi Sportcsarnok
Időpont: 2023. szeptember 2., 17 óra
Játékvezetők: Andorka Miklós, Hucker Róbert
Gólszerzők: Kiss B. 5, Juric-Grgic 3, Mikhalin 3, Sinkovits 3, Berényi 2, Tóth Sz. 2, Tyiskov 2, Halász 1, Varjú 1, ill. Nagy B. 7, Füzi 5, Imre 4, Kovacsics 4, Balogh 3, Bujdosó 3, Bognár 2, Csörgő 2, Prainer 2, Debreczeni 1, Lékai 1, Ónodi-Jánoskúti 1, Pordán 1

Pásztor István: – Nagyon örülök, hogy így kezdtük a szezont, az idény elején mindig aggódnak az edzők, hogy majd melyik arcát mutatja a csapat. Reméltem, hogy jó állapotban vagyunk, de a felkészülés során nem tudtuk tökéletesen lemérni, hogy hol is tartunk. Abszolút azt kaptam, amit szerettem volna látni, a védekezésben főleg, a kapusteljesítményben teljes mértékben. Ebben nagyon sokat léptünk előre tavaly óta, és abban bízom, hogy így megyünk tovább.

Kikaptunk Egerben

Hosszú hetek óta sérülésektől sújtott férfi kézilabdacsapatunk nem bírt a bennmaradásért harcoló riválissal.

Kőkemény csata vár ránk az utolsó idegenbeli meccsen

Férfi kéziseink a bennmaradásért foggal-körömmel harcoló Eger otthonában lépnek pályára szombat este.

Korábban kezdődik férfi kéziseink évadzáró bajnokija

A május 15-i mérkőzésen búcsúznak távozó játékosaink, így Kielbe igazoló válogatott szélsőnk, Imre Bence is.

Pásztor István: Csak gratulálni tudtam a fiúknak

Férfi kézilabdázóink az Olympiakosz elleni vereséggel búcsúztak az Európa-kupától; vezetőedzőnket kérdeztük.

Nagyot harcoltunk, de búcsúztunk az Európa-kupából

Férfi kézilabdacsapatunk kulcsembereit nélkülözve vereséget szenvedett az Olympiakosz elleni Ek-elődöntőben.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.