2019. november 26.
Megizzasztottuk a Veszprémet, de legyőzni nem tudtuk
A második félidőben három góllal is vezetett férfi kézicsapatunk, de végül kikapott a Telekom Veszprémtől.

Férfi kézilabda NB I, 11. forduló:
FTC-HungaroControl – Telekom Veszprém 30-35 (18-17)
gólszerzőink: Nagy 8, Andjelic 6, Schäffer 5, Debreczeni 3, Kovacsics 2, Imre 2, Ivanovic, Burony, Bujdosó
Elek Gyula Aréna, 1000 néző

A mérkőzésen közel telt ház fogadta a csapatokat, az idén eddig ezen a férfi bajnokin látogattak ki a legtöbben az Elek Gyula Arénába. A mieinknél Pordán Bálint sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. Tavaly a bajnokságban hazai pályán nagyon megszorongattuk a veszprémi sztárokat, akik csupán egy góllal tudtak nyerni.

Ez a mérkőzés is remekül kezdődött, az első perctől kezdve vezettünk, Nagy Bence hat perc alatt négy gólt lőtt, ekkor 5-3 volt ide. Ahogy azt a találkozó előtt kiadta Horváth Attila vezetőedző a csapatnak: hosszan, nyugodtan, türelmesen támadtunk, Schäffer Zsolt is elengedett néhány szép lövést, ami megoldhatatlan feladat elé állította Székely Mártont, kapust is cserélt a Veszprém. A két gárda között az első félidőben a 14. percben volt a legnagyobb a különbség: 10-7-re vezettünk.

Ekkor Kovacsics Petyát és Debreczeni Dávidot is kiállították, a Veszprém pedig kihasználta az emberelőnyt, és egyenlíteni tudott. (11-11) A vezetést azonban nem tudták átvenni a vendégek, köszönhetően többek között időközben beállt 19 éves kapusunknak, Merkovszki Pálnak, aki bemutatott néhány nagy bravúrt. De Horváth Attila ezúttal is bátran nyúlt a fiatalokhoz, már az első félidőben jelentős szerepet kapott a 18 éves Burony Bence és a 17 éves Imre Bence is.

Felszabadult és rendkívül bátor játékunknak köszönhetően a szünetben 18-17-re vezettünk.

A második félidőt is remekül kezdtük, az első négy percet 4-1-re megnyertük, ismét három volt az előnyünk: 22-19. A 40. percben kezdett el eggyel nagyobb sebességi fokozatra kapcsolni a Veszprém, amely nagyon rutinosan használta ki hibáinkat, és egy 4-0-s szériát produkálva átvette a vezetést, a 44. percben volt először az előny a vendégeknél.

Ismét kettős emberhátrányba kerültünk, amelyet nagyon rutinosan használt ki a Veszprém, és tíz perccel a vége előtt elment hárommal. (27-30) A világklasszis beállót, Nilssont nem tudtuk semlegesíteni, öt is volt a két csapat között (27-32), amikor Horváth Attila még több tizenéves fiatalt vetett be: Prainer Viktor és Kiss Bence is beállt.

Nem estünk össze az ötgólos hátrányban sem, feljöttünk háromra is (30-33), de végül ötgólos vereséget szenvedtünk. A mérkőzést végigszurkoló ferencvárosi közönség felállva tapsolta meg csapatunkat, teljes joggal.

Következő bajnokinkat jövő héten szombaton játsszuk, amikor a Csurgót fogadjuk.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.