2019. november 26.
Megizzasztottuk a Veszprémet, de legyőzni nem tudtuk
A második félidőben három góllal is vezetett férfi kézicsapatunk, de végül kikapott a Telekom Veszprémtől.

Férfi kézilabda NB I, 11. forduló:
FTC-HungaroControl – Telekom Veszprém 30-35 (18-17)
gólszerzőink: Nagy 8, Andjelic 6, Schäffer 5, Debreczeni 3, Kovacsics 2, Imre 2, Ivanovic, Burony, Bujdosó
Elek Gyula Aréna, 1000 néző

A mérkőzésen közel telt ház fogadta a csapatokat, az idén eddig ezen a férfi bajnokin látogattak ki a legtöbben az Elek Gyula Arénába. A mieinknél Pordán Bálint sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. Tavaly a bajnokságban hazai pályán nagyon megszorongattuk a veszprémi sztárokat, akik csupán egy góllal tudtak nyerni.

Ez a mérkőzés is remekül kezdődött, az első perctől kezdve vezettünk, Nagy Bence hat perc alatt négy gólt lőtt, ekkor 5-3 volt ide. Ahogy azt a találkozó előtt kiadta Horváth Attila vezetőedző a csapatnak: hosszan, nyugodtan, türelmesen támadtunk, Schäffer Zsolt is elengedett néhány szép lövést, ami megoldhatatlan feladat elé állította Székely Mártont, kapust is cserélt a Veszprém. A két gárda között az első félidőben a 14. percben volt a legnagyobb a különbség: 10-7-re vezettünk.

Ekkor Kovacsics Petyát és Debreczeni Dávidot is kiállították, a Veszprém pedig kihasználta az emberelőnyt, és egyenlíteni tudott. (11-11) A vezetést azonban nem tudták átvenni a vendégek, köszönhetően többek között időközben beállt 19 éves kapusunknak, Merkovszki Pálnak, aki bemutatott néhány nagy bravúrt. De Horváth Attila ezúttal is bátran nyúlt a fiatalokhoz, már az első félidőben jelentős szerepet kapott a 18 éves Burony Bence és a 17 éves Imre Bence is.

Felszabadult és rendkívül bátor játékunknak köszönhetően a szünetben 18-17-re vezettünk.

A második félidőt is remekül kezdtük, az első négy percet 4-1-re megnyertük, ismét három volt az előnyünk: 22-19. A 40. percben kezdett el eggyel nagyobb sebességi fokozatra kapcsolni a Veszprém, amely nagyon rutinosan használta ki hibáinkat, és egy 4-0-s szériát produkálva átvette a vezetést, a 44. percben volt először az előny a vendégeknél.

Ismét kettős emberhátrányba kerültünk, amelyet nagyon rutinosan használt ki a Veszprém, és tíz perccel a vége előtt elment hárommal. (27-30) A világklasszis beállót, Nilssont nem tudtuk semlegesíteni, öt is volt a két csapat között (27-32), amikor Horváth Attila még több tizenéves fiatalt vetett be: Prainer Viktor és Kiss Bence is beállt.

Nem estünk össze az ötgólos hátrányban sem, feljöttünk háromra is (30-33), de végül ötgólos vereséget szenvedtünk. A mérkőzést végigszurkoló ferencvárosi közönség felállva tapsolta meg csapatunkat, teljes joggal.

Következő bajnokinkat jövő héten szombaton játsszuk, amikor a Csurgót fogadjuk.

Cikkajánló

Meggyőző játék, sima győzelem a bajnokságban

Férfi kézilabdacsapatunk már az első félidőben eldöntötte a Szigetszentmiklós elleni bajnokit.

Nem kérdés, a két pont a cél az idegenbeli évzárón!

Férfi kézilabdacsapatunk az újonc Szigetszentmiklóssal találkozik szombat este.

Utolsó pillanatos góllal győztünk Svédországban

Férfi kézilabdacsapatunk óriási csatában, a Karlskrona elleni győzelemmel búcsúzott az Európa-ligától.

Öt játékosunk került be a férfi válogatott bő keretébe

A magyar férfi kézilabda-válogatott a januári Európa-bajnokságra készül.

Északi győzelemmel búcsúznánk az Európa-ligától

Férfi kézilabdacsapatunk biztos csoportharmadikként játszik kedd este a svéd Karlskrona otthonában.

Most nem hagytuk a végére, megnyertük a rangadót!

Férfi kézicsapatunk parádés második félidővel tartotta itthon a két pontot az eddig 100%-os Tatabánya ellen.

Pásztor: „A Benfica elleni küzdőszellemet várom!”

Férfi kéziseink továbbra is több hiányzóval, de motiváltan várják szombaton az NB I-ben hibátlan Tatabányát.

Nagy bravúr Érden, győzelem a Benfica ellen!

Férfi kézilabdacsapatunk megnyerte az utolsó hazai El-csoportmeccsét a portugál bronzérmes ellen.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin