Fiatal magyarjaink megszorongatták a Csurgót
Szinte végig magyar mezőnyjátékosokkal játszva közel állt férfi kézilabdacsapatunk a bravúrhoz.

Férfi kézilabda NB I, 24. forduló:
Ferencváros-Csurgó 31-34 (19-18)
gólszerzőink: Ancsin 11, Imre 5, Prainer 4, Holdosi 3, Pordán 3, Kovacsics 2, Szakály 2, Debreczeni

Számos sérült játékosunk nélkül fogadtuk a Csurgót, hiszen Schuch Timuzsin arccsonttörés, Bujdosó Bendi pedig kulcscsonttörés miatt nem játszhat már az idén, míg Teimuraz Orjonikidze a Cegléd ellen szenvedett sérülést. Bozo Andjelic is kihagyott több edzést a héten, irányítónk ugyancsak Cegléden sérült meg, de ő tudta vállalni a játékot vasárnap este.

A Csurgó az első perctől kezdve nyomatékosította, hogy az ötödik hely megszerzése szempontjából rendkívül fontos két pontért jött a Népligetbe. A rutinos légiósokkal teletűzdelt vendégek az elején könnyedén lőtték a gólokat, főleg Vasic Marko révén, aki az első félidőben összesen hétszer volt eredményes, nálunk Ancsin Gabi tartotta vele a lépést hat góljával.

A gyengébb védekezésünk ellenére nem tudtak ellépni a csurgóiak, folyamatosan ott loholtunk a nyakukon, még úgy is, hogy Andjelic kezdett, de sok időt nem töltött a pályán, innentől csak magyar mezőnyjátékosokkal játszottunk. A 25. percben átvettük a vezetést (16-15) a 18 éves Prainer Viktor góljával, majd kettővel is mentünk (17-15) az ugyancsak 18 éves Holdosi Bence találatával. Mindkét kapuba potyogtak a gólok, a szünetben eggyel vezettünk. (19-18)

A második játékrészre láthatóan úgy jött ki a Csurgó, hogy hamar el akarja dönteni a mérkőzést, gyorsan fordított is (20-21), ekkor Prainer találataival próbáltuk tartani a lépést az esélyesebb ellenféllel. Fiataljainktól azonban be-becsúszott egy-egy hiba, a minden hájjal megkent vendégek ezeket kihasználták, és a hajrá előtt hárommal elhúztak. (25-28)

Nem adtuk azonban fel, hatalmasat küzdöttünk, Ancsin góljaival ismét feljöttünk egyre (28-29), majd a Csurgó újra elment hárommal, ezután a 16 éves Imre Bence két találatával megint csak egy lett közte. (30-31) A végjátékot viszont a jóval rutinosabb vendégek nagyon okosan játszották le, és végül megérdemelten nyertek. (31-34)

A csurgóiak kőkemény hozzáállását jól jelzi, hogy két játékosukat is kizárták, nálunk pedig a 11 gólig jutó Ancsin Gabi mellett ismét a tizenéves fiatalok vitték a prímet: Imre, Prainer és Holdosi összesen 12 gólt dobott.

Következő mérkőzésünket a bajnokság utolsó előtti fordulójában, jövő szombaton Budakalászon játsszuk.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztató:

Kövess bennünket Instagramon is:

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.