2019. november 22.
Megtört az átok: bevettük az egri várat!
Végig vezetve, nagyon magabiztos játékkal nyert férfi kézilabdacsapatunk az Eger otthonában.

Férfi kézilabda NB I, 10. forduló:
SBS-Eger – FTC-HungaroControl 27-30 (13-14)
gólszerzőink: Nagy 6, Bujdosó 5, Andjelic 4, Ivanovic 4, Kovacsics 4, Pordán, Schäffer, Debreczeni, Mikita, Zernovic

Úgy utaztunk el Egerbe, hogy mióta visszajutottunk az első osztályba, még nem nyertünk a hevesi megyeszékhelyen. Az egriek jól kezdtek, ám 2-0 után zsinórban négy gólt lőttünk. Innentől szinte végig állandósult az első félidőben az egy-két-három gólos előnyünk, köszönhetően többek között a remekül védő Marián Zernovicnak.

Pedig sokat játszottunk emberhátrányban, egymás után három kiállítást is kaptunk, ám főleg Bozo Andjelic és Kovacsics Petya góljaival rendre sikerült megtartanunk az előnyünket. Az első félidő utolsó másfél perce azonban az egrieké volt, 3-1-re megnyerték ezt a szakaszt, így végül egygólos előnnyel mehettünk az öltözőbe. (13-14)

A második játékrészt Bozo Andjelic kiállításával kezdtük, ki is egyenlített az Eger, majd a 42. percben montenegrói irányítónkat végleg elveszítettük a harmadik kétperce után. Nem omlottunk azonban össze egyik legjobbunk piros lapja után, Nikola Ivanovic és Jakub Mikita is jól szállt be a meccsbe, a kapuban pedig Marián Zernovic bravúrt bravúrra halmozott a jól mozgó védőfal előtt. Már hat gól is volt a két csapat között (20-26), és végül a hajrára kiengedve is magabiztosan, három góllal nyertünk, így megtörtük az egri átkot.

Horváth Attila, az FTC-HungaroControl vezetőedzője: „Gratulálok mindkét csapatnak, egy nagyon jó meccset játszottunk, tudtuk, hogy nehéz lesz, mert itt csak a Tatabánya tudott eddig nyerni, és egyébként is jó szériában volt az Eger. Nagyon örülök, hogy megtörtük ezt a szériát, győzni jöttünk ide, nagyon felkészültünk az egriek játékából. Örültem, hogy pontosan, precízen be tudtuk fejezni a támadásokat. Játékosaim megcsináltak mindent, amit kértem, a védőfal és kapusunk, Zerco nagyon jó összhangban volt. Mondhatom, hogy magabiztos győzelmet arattunk.”

Tóth Edmond, az SBS-Eger vezetőedzője: „Felkészülten, jól érkeztek ide a ferencvárosiak, gratuláció illeti őket. Ez valóban egy magabiztos győzelem volt a részükről. Nekünk nehéz hétről hétre csodát tenni, sok volt a három hét bajnoki szünet, főleg egy ilyen jó széria után, amiben voltunk. Nem tudtuk elérni azt a hőfokot, amit kellett volna.”

A negyedik Gyöngyöstől egy mérkőzést többet játszva a harmadik helyen állunk a tabellán.

Következő bajnokinkat jövő kedden a bajnoki címvédő Telekom Veszprémmel játsszuk az Elek Gyula Arénában.

Kövess bennünket Instagramon is:

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.