2023. május 28.
Nagy Bence megvédte a gólkirályi címét
Zsinórban másodszor, összesen pedig harmadszor lett átlövőnk a férfi élvonal legeredményesebb játékosa.

Szombat este, a Balatonfüred elleni, hajrában kiharcolt győzelemmel zárta le a történelmi sikereket hozott idényét férfi kézilabdacsapatunk. Az Európa-liga-nyolcaddöntő és a bajnoki negyedik helyezés mellett pedig az egyik fontos egyéni elismerés is együttesünkhöz került: 153 találattal ismét Nagy Bence lett a K&H Liga gólkirálya.

Irányítónk korábban a 2015/16-os (akkor még gyöngyösi játékosként) és a 2021/22-es évadban is a legtöbb gólt szerezte a férfi élvonal mezőnyében. S természetesen a most mögöttünk hagyott szezonban is voltak emlékezetes meccsei: az Európa-ligában a svéd Ystads elleni bravúros idegenbeli döntetlen alkalmával tizenötször talált be, és csapatunk vezére volt. Az NB I-ben pedig a gólok szempontjából a Csurgó elleni hazai találkozó volt a legjobb mérkőzése, akkor tizenkétszer villant.

A Balatonfüred elleni összecsapás után a gólkirályi címről is kérdeztük játékosunkat:

– Jó dolog ez, de én nem most foglalkozom vele, hanem szerintem jó pár tíz év múlva, amikor mesélek majd valakinek. Nálam most sokkal nagyobb jelentőséggel bír, hogy megvédtük a negyedik helyünket a bajnokságban, és innen már csak felfelé tekintünk!

Cikkajánló

Nem tudtunk meglepetést okozni az évzárón

A második félidőben kapaszkodtunk, de elvitte a Szeged a két pontot a férfi kézilabda-bajnokin.

Az ősz legjobb játékára lesz szükség szerdán

Férfi kézilabdacsapatunk remek formában várja szerda este a BL-ben edződő Szegedet az őszi szezonzárón.

Meggyőző játék, sima győzelem a bajnokságban

Férfi kézilabdacsapatunk már az első félidőben eldöntötte a Szigetszentmiklós elleni bajnokit.

Nem kérdés, a két pont a cél az idegenbeli évzárón!

Férfi kézilabdacsapatunk az újonc Szigetszentmiklóssal találkozik szombat este.

Utolsó pillanatos góllal győztünk Svédországban

Férfi kézilabdacsapatunk óriási csatában, a Karlskrona elleni győzelemmel búcsúzott az Európa-ligától.

Öt játékosunk került be a férfi válogatott bő keretébe

A magyar férfi kézilabda-válogatott a januári Európa-bajnokságra készül.

Északi győzelemmel búcsúznánk az Európa-ligától

Férfi kézilabdacsapatunk biztos csoportharmadikként játszik kedd este a svéd Karlskrona otthonában.

Most nem hagytuk a végére, megnyertük a rangadót!

Férfi kézicsapatunk parádés második félidővel tartotta itthon a két pontot az eddig 100%-os Tatabánya ellen.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin