2019. november 8.
Nagy és Zernovic vezérletével kiharcoltuk a győzelmet
Álomjáték az első félidőben, hatalmas küzdelem a másodikban: férfi kézilabdacsapatunk legyőzte a Dabast.

Férfi kézilabda NB I, 9. forduló:
FTC-HungaroControl – Dabasi KC VSE 30-29 (19-11)
gólszerzőink: Nagy 8, Schäffer 7, Andjelic 5, Kovacsics 4, Debreczeni 3, Bujdosó, Pordán, Schuch

Mindkét csapat egy rosszabb periódusban futott neki a mérkőzésnek, hiszen a legutóbbi három bajnokiját a Ferencváros és a Dabas is elveszítette. Az első perctől kezdve úgy tűnt, hogy a vendégek maradnak benne abban a bizonyos gödörben, ugyanis villámrajtot vettünk. Kiváló védelmünk mögött Marián Zernovic ihletett formában védett, jöttek a bravúrok után a gyors lerohanások, főleg Kovacsics Petya gyors góljai, de felállt védelem ellen is remekül muzsikáltunk. Bozo Andjelic jól irányított, két átlövőnk, Nagy Bence és Schäffer Zsolt is gólerősen játszott.

Tomori Győzőnek már a 12. percben, 8-4-nél időt kellett kérnie, de nem sikerült megtörniük a lendületünket, a 17. percben már hét góllal (12-5) vezettünk, újabb dabasi időkérés következett. Három perccel a szünet előtt már kilenc volt az előny (18-9), a félidőben pedig nyolc volt ide. (19-11) Ugyanannyi, mint az első fordulóban a Komló ellen, amikor egy kiváló első játékrész után csak eggyel nyertünk.

Úgy tűnt, hogy a történelem ismétli önmagát, hiszen a második félidőt egy 6-2-es sorozattal kezdte a Dabas, így pillanatok alatt feljött négy gólra (21-17), időt is kért Horváth Attila. Szerencsére sikerült rendezni a sorokat, és egy időre állandósítottuk ezt a négy-ötgólos különbséget, főleg Schäffer Zsolt góljainak köszönhetően.

A hajrában azonban elkezdtünk technikai hibákat véteni, és öt perccel a vége előtt egyre jöttek fel a vendégek (27-26), majd a 28. percben ki is egyenlítettek. (28-28) Nagy Bence bombagólja után kiállították Schuch Timuzsint, így emberhátrányban indultunk neki az utolsó két percnek. A dabasiak ismét egyenlíteni tudtak, fél perccel a vége előtt azonban Nagy Bence újra villant, és megszerezve nyolcadik gólját, beállította a 30-29-es végeredményt. Kibrusztolt győzelmünkkel megerősítettük negyedik helyünket a tabellán.

A mérkőzés legjobbjának Marián Zernovicot választották, az oklevelet Gerendás Sándor, a Fradi korábbi játékosa adta át kapusunknak.

Következő mérkőzésünket jövő szerdán a Magyar Kupában a Pécs ellen játsszuk, majd a bajnokságban november 22-én Egerbe látogatunk.

Köves bennünket Instagramon is:

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.