Szenzációs visszatérés: győzelem Nagybányán!
Kilencgólos előnyt szerzett férfi kézicsapatunk Nagybányán az Európa-liga selejtezőjében.

Férfi kézilabda Európa-liga, 1. selejtezőkör, 1. mérkőzés:
Nagybánya (romániai)-Ferencváros 27-36 (14-15)
Gólszerzőink:
Kovacsics 7, Nagy 7, Füzi 3, Imre 3, Bognár 3, Ónodi-Jánoskúti 3, Debreczeni 3, Mikita 2, Bujdosó 2, Pordán, Balogh, Prainer

Török Ádám vállsérülés miatt nem tarthatott a csapattal Nagybányára, a helyére a fiatal Csörgő Kristóf került be a keretbe. Csapatunk pénteken érkezett meg Romániába, ahol aznap még egy átmozgató edzés szerepelt a programban. Szombaton délelőtt egy közös séta és egy rövid videózás várt játékosainkra, majd átbuszoztak a mérkőzés helyszínére.

Alapvetően nem a Lascar Pana Sportcsarnok a hazai pályája a nagybányai együttesnek, de az európai kupamérkőzéseiket ebben a közel 2200 férőhelyes, kétoldali lelátós katlanban játsszák.

A kiváló hangulatú mérkőzésen Pásztor István nagyon fiatal csapattal kezdett, irányítóban nem Lékai Máté, hanem Bognár Alex, jobbátlövőben pedig nem Balogh Zsolt, hanem Ónodi-Jánoskúti Máté kapott lehetőséget. A legrégebb óta a Fradiban játszó Bujdosó Bendegúz hetesével szereztük meg a vezetést, tartottuk is ezt a jó tempót, 7-5-re is vezettünk. Aztán jött néhány hiba, amit a rutinos Nagybánya kegyetlenül kihasznált, egy 6-2-es szériával 11-9-re már náluk volt az előny.

Nem estünk azonban össze, sőt, 13-11 után a mi pillanataink következtek, az egész első félidőben remekül védő Borbély Ádám, a felkeményedő védekezés és a négy gólig jutó Kovacsics Péter vezérletével zsinórban négyszer voltunk eredményesek, és bár egy időntúli szabaddobásból kaptunk a végén egy gólt, de a szünetben így is 15-14-re vezettünk.

Nem álltunk le, Borbély Ádám továbbra is pazarul védett, a Debreczeni Dávid irányította védelemmel szemben gyakran teljesen tanácstalanok voltak a hazaiak, Bognár Alex remekül irányított támadásban, Nagy Bence is elkezdte lövöldözni a gólokat, Füzi Dani is szépen értékesítette a helyzeteit – mindenhonnan veszélyesek voltunk, még egészpályás, üreskapus gólt is dobtunk Jakub Mikita révén.

Nyolccal (28-20) is vezettünk, és messze nem azt mutatta a játék képe, hogy egy nemzetközileg rutintalan csapat vendégeskedik egy rutinos kupaszereplő otthonában. Csak az volt a kérdés, hogy mennyivel nyerünk, végül kilenc góllal győztünk.

A visszavágót jövő vasárnap, 16.00-kor rendezik az Elek Gyula Arénában. Jegyek már kaphatóak 1.500 (álló) és 2.500 (ülő) forintos áron a megszokott online felületen.

Pásztor István vezetőedző nyilatkozata:

"Az álmom válna valóra az olimpiai szerepléssel"

Karrierjéről, s a közelmúltbéli sikerekről mesélt Imre Bence, férfi kézilabdacsapatunk klasszisa - VIDEÓ!

Megmentettünk egy pontot a legvégén

Óriási csatát hozott férfi kézisienk Balatonfüred elleni rangadója, a végén Lékai Máté gólja döntetlent ért.

Jegyinfók a Presov elleni idegenbeli meccsre

Szombaton jön férfi kéziseink Ek-negyeddöntő visszavágója; így lehet belépőt venni az eperjesi mérkőzésre.

Fontos lenne visszavágni a Fürednek!

Férfi kéziseinkre a két Európa-kupa negyeddöntő között kulcsmeccs vár a bajnokságban, a Balatonfüred érkezik.

Tüzes siker: „Kint is nyernénk, mert jobbak vagyunk”

Pásztor István: „Dani piros lapja kicsit több volt a soknál • Lékai szerint kint is parázs csata lesz - VIDEÓ

Megvan az előny a visszavágóra!

Férfi kéziseink három góllal legyőzték a Tatran Presovot az Ek-negyeddöntő első meccsén.