2019. október 11.
Nagyot harcoltunk, de elmaradt az újabb bravúr
Tíz perccel a vége előtt még vezettünk, de a hajrára elfáradtunk, így kikaptunk Balatonfüreden.

Férfi kézilabda NB I, 6. forduló:
Balatonfüredi KSE – FTC-HungaroControl 29-25 (15-11)
gólszerzőink: Nagy 7, Andjelic 4, Bujdosó 3, Kovacsics 3, Debreczeni 3, Pordán 2, Schuch, Schäffer, Ivanovic

Úgy utaztunk Balatonfüredre, hogy egyértelműen a hazai csapat volt a mérkőzés esélyese, és ezt már rögtön az elején próbálta Csoknyai István együttese tudatosítani: 4-1-re elhúzott, sőt, a 11. percben már négy is volt közte. (11-7)

Pedig tudtuk, hogy az elején nem szabad elengedni a füredieket, akik ezt követően rendkívül rutinosan játszottak, és bár egyszer feljöttünk egyre (8-7), de összességében ezt a három-négygólos előnyt végig tudták tartani az első félidőben. A parázs hangulatú, kőkemény védekezéseket hozó összecsapáson a szünetben 15-11-re vezettek a hazaiak.

A második félidőben szépen lassan, szisztematikusan elkezdtük ledolgozni a hátrányunkat, köszönhetően többek között az időközben a kapuba remekül beálló Győri Kristófnak és a támadásban a gólokat sorra lövő Nagy Bencének. Bő tíz perccel a vége előtt át is vettük a vezetést. (21-22)

A végén azonban sokat hibáztunk, elfáradtunk, ami betudható annak is, hogy 7-3 volt a kiállítási arány (nem a javunkra), és három perccel a vége előtt is emberhátrányba kerültünk. A hajrát 5-1-re nyerték az erősebb játékoskerettel rendelkező, és az emberelőnyt rutinosan kihasználó hazaiak, így végül négy góllal kikaptunk, és elszenvedtük első verségünket a bajnokságban.

Nem történt katasztrófa, nagyot küzdöttünk, de a Balatonfüred ezen a napon egy fokkal jobban teljesített, így megérdemelten győzött.

Horvát Attila, az FTC vezetőedzője: „Gratulálok a Balatonfürednek! Tudtuk, hogy jó meccset fogunk játszani, az első olyan idegenbeli mérkőzésünk volt, ami rangadónak mondható. Mindkét csapat jól játszott, nagyot küzdött. Vissza tudtunk jönni a rossz kezdés ellenére, de a végére elfáradtunk. Akiket becseréltem a hajrában, nem tudtak beleszólni a meccsbe. Mindent megtettünk, gratulálok a saját csapatomnak is."

Csoknyai István, a Balatonfüred vezetőedzője: „Gratulálok a Fradinak a mai meccshez és az egész eddig szerepléséhez! Mi egy kicsit frissebbek voltunk, hiszen nem játszottunk a múlt héten, ennek is köszönhetően négy gól előnnyel tudtunk bemenni a szünetre. Aztán a Fradi fordított, de komoly tartása volt a csapatomnak. Talán egy kicsit szerencsésebbek is voltunk. A szurkolók is a nagy nyertesei ennek a mérkőzésnek.”

Fel a fejjel, menni kell tovább! Következő mérkőzésünket jövő pénteken, 18.00-kor a Budakalásszal játsszuk hazai pályán.

A tabellát itt lehet megtekinteni.

Köves bennünket Instagramon is:

"Az álmom válna valóra az olimpiai szerepléssel"

Karrierjéről, s a közelmúltbéli sikerekről mesélt Imre Bence, férfi kézilabdacsapatunk klasszisa - VIDEÓ!

Megmentettünk egy pontot a legvégén

Óriási csatát hozott férfi kézisienk Balatonfüred elleni rangadója, a végén Lékai Máté gólja döntetlent ért.

Jegyinfók a Presov elleni idegenbeli meccsre

Szombaton jön férfi kéziseink Ek-negyeddöntő visszavágója; így lehet belépőt venni az eperjesi mérkőzésre.

Fontos lenne visszavágni a Fürednek!

Férfi kéziseinkre a két Európa-kupa negyeddöntő között kulcsmeccs vár a bajnokságban, a Balatonfüred érkezik.

Tüzes siker: „Kint is nyernénk, mert jobbak vagyunk”

Pásztor István: „Dani piros lapja kicsit több volt a soknál • Lékai szerint kint is parázs csata lesz - VIDEÓ

Megvan az előny a visszavágóra!

Férfi kéziseink három góllal legyőzték a Tatran Presovot az Ek-negyeddöntő első meccsén.