2019. augusztus 12.
Negyedikként jutottunk a vb-nyolcaddöntőbe
Kikapott, így a negyedik helyen jutott tovább a magyar ifjúsági fiú kézilabda-válogatott a világbajnokságon.

A macedóniai torna csoportkörének utolsó fordulójában egymás ellen játszott a négy hatpontos csapat. A mieink Egyiptom ellen úgy léptek pályára, hogy három ferencvárosi kapott helyet a keretben: Győri Kristóf, Holdosi Bence és a sérüléséből felépült Prainer Viktor, míg Merkovszki Pált most sem nevezték.

A magyar válogatott nem kezdte jól a találkozót, 6-3-ra, majd 11-7-re is elment Egyiptom, amelynek játékosai 8-10 méterről zavartalanul dobálták a gólokat. A szünetben 19-14-re vezetett az afrikai együttes. A második játékrészre harapósabban jöttünk ki, keményebben és hatékonyabban védekeztünk, feljöttünk két gólra is, de az egyiptomiak sokkal kevesebbet hibáztak, és szépen lassan elléptek tőlünk.  Kárpáti Krisztián szövetségi edző eddig jól szereplő csapata a legrosszabb meccsét játszotta a vébén, végül 31-24-re kapott ki.

A fradisták közül Prainer három, Holdosi pedig egy gólt lőtt, míg Győri 23 százalékkal védett.

Kárpáti Krisztián, a magyar válogatott szövetségi edzője: „Az egyiptomi játékosok az első félidőben simán átlőtték középső védőinket, de a kapusaink sem találták meg a magas egyiptomi játékosok ellenszerét. A második félidőben már keményebben védekeztünk, de ez sem volt elég a jó eredmény eléréséhez.”

Svédország és Franciaország 32-32-es döntetlent játszott egymással, így a csoportot Egyiptom nyerte nyolc ponttal az egyaránt hét-hét pontos svédek és franciák, valamint a hatpontos magyarok előtt.

A mieink szerdán 16.15-kor az A csoport első helyezettjével, Horvátországgal játszanak a legjobb nyolc közé kerülésért.

Visszatértek tehetségeink a vébéről

Célegyenesbe fordult a felkészülés a Ferencváros férfi kézilabdacsapata számára.

Kiütöttük a világbajnokot!

A magyar ifjúsági fiú kézilabda-válogatott az ötödik helyen végzett a szkopjei világbajnokságon.

Délelőtt kezdjük a bajnokságot

Megváltozott az FTC-HungaroControl – Komló férfi kézilabda bajnoki időpontja.

Győzelem az ifi vébén, remekeltek a fradisták

A magyar U19-es fiú kézilabda-válogatott magabiztos győzelmet aratott a szkopjei világbajnokságon.

Küzdelmes döntetlen

Utolsó előtti felkészülési mérkőzésén az FTC férfi kézilabdacsapata döntetlent játszott a Budakalásszal.

Mindenhogy elfáradtunk - nem jutottunk a vb-elődöntőbe

Esélyt sem adott a német válogatott a magyarnak az ifi fiú kézilabda-világbajnokság elődöntőjében.

Szenzációs győzelem – kiütöttük a horvátokat!

A magyar ifjúsági fiú kézilabda-válogatott bejutott a legjobb nyolc közé a szkopjei világbajnokságon.

Drámai meccs az Eb-címvédővel

Egy utolsó másodperces góllal kapott ki ifjúsági fiú kézilada-válogatottunk Svédországtól a vébén.