A második félidőben fordítva nyert férfi kézilabdacsapatunk a NEKA otthonában.

Férfi kézilabda NB I, 22. forduló:
NEKA-Ferencváros 25-26 (13-11)
gólszerzőink:
Nagy 6, Füzi 4, Ónodi-Jánoskúti 4, Andjelic 3, Bujdosó 2, Pordán 2, Debreczeni 2, Prainer, Kovacsics, Győri

A héten kisebb betegséggel küzdött Bujdosó Bendegúz és Debreczeni Dávid, de pénteken mindketten tudták vállalni a játékot a NEKA ellen. A hazaiak rendkívül jól kezdték a mérkőzést, 6-3-ra is vezettek, de feljavuló védekezésünknek és támadójátékunknak köszönhetően előbb egyenlítettünk, majd fordítottunk is (8-9 és 9-10).

Ismét elkezdett azonban döcögni a támadójátékunk, átlövőink rossz hatékonysággal lőttek, nem volt senki, aki a hátára kapta volna a csapatatot, és a NEKA kapusa, Palasics Kristóf is jó napot fogott ki, így a szünetben kettővel a hazaiak vezettek. A 13 kapott gól nem rossz, de a 11 nagyon kevés.

A második játékrészben nyolc percre volt szükségünk arra, hogy fordítsunk (14-15), de nem sikerült ellépnünk, sőt, a NEKA újra átvette a vezetést. Valamelyest feljavult a támadójátékunk, és Füzi Dani, Ónodi-Jánoskúti Máté góljaival, Nagy Bence heteseivel, valamint Győri Kristóf védéseivel és egészpályás találatával, nyolc perccel a vége előtt háromra nőtt az előnyünk. (20-23) Folyamatosan ott loholtak a nyakunkon a balatonboglári fiatalok, de jól tudtunk sáfárkodni az előnnyel, és végül egygólos győzelmet arattunk.

Horváth Attila, az FTC vezetőedzője: „Egy lelkes fiatal, jó csapat ellen játszottunk, három hét pihenő után mindig nehéz pályára lépni. Az első félidőben nem megfelelően álltunk a játékhoz, jól védett az ellenfél kapusa. A szünetben rendeztük a sorokat, összeállt a védekezésünk, voltak védéseink, támadásban is szellemesebben játszottunk. Remélem, hogy ez a győzelem erőt ad a bajnoki hajrára.”

Sótonyi László, a NEKA vezetőedzője: „Gratulálok a Ferencvárosnak a győzelemhez. Nekünk százszázalékosan kell teljesítenünk egy ilyen jó csapat ellen, mint a Fradi. Amint ez nem így lesz, akkor kijön a két csapat közötti különbség. Ezzel együtt büszke vagyok a játékosaimra, mert hajtottak és küzdöttek.”

Jövő szombaton csapatunk Csurgóra utazik.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.