2021. január 19.
Németország legyőzésével csoportelső a válogatott
A magyar férfi kézilabda-válogatott egy góllal, 29-28-ra legyőzte Németországot az egyiptomi világbajnokságon.

A mérkőzés elején fej-fej mellett haladt a két csapat, igazi csoportrangadóhoz méltó játékot mutatva. A magyar válogatott 5-5 után kezdett el ellépni a németektől, a 20. percben már négy góllal vezettünk (12-8), főleg a kiválóan játszó Máthé Dominik vezérletével, sőt, öt gól is volt a két együttes között (15-10). Az első félidő hajrája Németországé volt, így 15-13-as magyar előnnyel vonult a két csapat az öltözőbe.

A második játékrész elején gyorsan egyenlített az ellenfél (15-15), innentől ismét nagyon szoros volt az eredmény, sokáig csak mi vezettünk, az 50. percben vette át először a vezetést Németország. A mieink azonban nem estek össze, és az elképesztő teljesítményt nyújtó, 8/8-cal záró Bánhidi Bence vezérletével végig pariban voltak a németekkel. Az utolsó támadást mi vezethettük 28-28-nál, és a Lékai Máté egyéni akciójából született góllal be tudtuk húzni a rendkívül fontos győzelmet.

A ferencvárosi Nagy Bencét nevezték a mérkőzésre, de ezúttal nem kapott lehetőséget.

A mieink tehát csoportelsőként jutottak tovább, és négy ponttal, az első helyről kezdhetik meg a középdöntőt, ahol Lengyelország, Brazília és Spanyolország lesz majd az ellenfél.

Kövess bennünket az Instagramon is:

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.