Oda-vissza vertük az Eb-címvédő spanyolokat
A magyar férfi kézilabda-válogatott idegenben is legyőzte Spanyolországot az Eurokupában.

Eurokupa:
Spanyolország-Magyarország 28-30 (15-14)

Az Eurokupát a 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokságon már biztosan résztvevő válogatottak számára írták ki. Tavaly novemberben a mieink Veszprémben 32-29-re verték az Eb-címvédő spanyolokat, és most is egészen kiválóan kezdtük a mérkőzést. Nyolc percig nem kapott gólt Mikler Roland, nem úgy a spanyolok kapusa, így 4-0-s magyar rohammal rajtolt a találkozó. Az első spanyol gól után is jól tartottuk még magunkat, 15 perc után 9-3 -ra vezettünk, ám a cseréket követően felzárkóztak a spanyolok egyenlítettek, majd átvették a vezetést is. A szünetben 15-14 volt az állás a hazaiaknak.

A második játékrészben is fej-fej mellett haladt a két csapat, de mindig a spanyoloknál volt az egy-kétgólos előny. Tíz perccel a vége előtt sikerült egyenlítenünk (25-25), majd átvettük a vezetést is. (26-27) A hajrá is a magyar csapaté volt, és a kiválóan védő Mikler Rolandnak is köszönhetően 30-28-ra idegenben is le tudtuk győzni Spanyolországot.

A ferencvárosi játékosok közül Kovacsics Pétert nem nevezték a mérkőzésre, Bujdosó Bendegúz pedig a kispadon ült végig, nem kapott játéklehetőséget Gulyás István szövetségi kapitánytól.

A magyar válogatott az Eurokupában legközelebb szombaton, Veszprémben Horvátországgal játszik.

"Az álmom válna valóra az olimpiai szerepléssel"

Karrierjéről, s a közelmúltbéli sikerekről mesélt Imre Bence, férfi kézilabdacsapatunk klasszisa - VIDEÓ!

Megmentettünk egy pontot a legvégén

Óriási csatát hozott férfi kézisienk Balatonfüred elleni rangadója, a végén Lékai Máté gólja döntetlent ért.

Jegyinfók a Presov elleni idegenbeli meccsre

Szombaton jön férfi kéziseink Ek-negyeddöntő visszavágója; így lehet belépőt venni az eperjesi mérkőzésre.

Fontos lenne visszavágni a Fürednek!

Férfi kéziseinkre a két Európa-kupa negyeddöntő között kulcsmeccs vár a bajnokságban, a Balatonfüred érkezik.

Tüzes siker: „Kint is nyernénk, mert jobbak vagyunk”

Pásztor István: „Dani piros lapja kicsit több volt a soknál • Lékai szerint kint is parázs csata lesz - VIDEÓ

Megvan az előny a visszavágóra!

Férfi kéziseink három góllal legyőzték a Tatran Presovot az Ek-negyeddöntő első meccsén.