2025. január 5.
Ónodi-Jánoskúti Máté lánykérés után ment a válogatottba
Jobbátlövőnknek emlékezetesre sikerült az év vége, most pedig a férfi kéziválogatottal készül a vb-re.

Csütörtökön kezdte meg a közvetlen felkészülését a férfi kézilabda-válogatott Felcsúton, ahol az első napokban két ferencvárosi játékos, Lékai Máté és Ónodi-Jánoskúti Máté volt jelen, a harmadik fradista, Ancsin Gábor pedig később csatlakozik a kerethez.

Ónodi-Jánoskúti alighanem a többieknél is boldogabban csatlakozott a kerethez, a Fradimédiának azt is elmondta, miért: 

– Megkértem a barátnőm kezét, ezért a két ünnep közötti időszak még szebbre sikeredett, mint az elmúlt években – mondta el U21-es világbajnoki ezüstérmes jobbátlövőnk a Fradimédiának, majd természetesen kitért arra is, hogy pályafutása első világversenyére készül a felnőttválogatottal. – Nagyon örülök, hogy itt lehetek, azt gondolom, tudok itt fejlődni. Szeretném felvenni a ritmust, hazudnék, ha azt mondanám, hogy mindent tudok, amit a srácok az előző Eb-n, meg az olimpián taktikailag tudtak.

A teljes interjú a cikk végén látható.

A válogatott jelenlegi, húszfős keretéből tizennyolc játékos nevezhető a horvát-dán-norvég közös rendezésű világbajnokságra. A magyar válogatott január 15-én, 20:30-kor kezd az észak-macedónok ellen Varasdon. A torna előtt a jövő héten dupla felkészülési mérkőzés vár Ónodiékra a szerbek ellen.

A férfiválogatott 20 fős kerete a világbajnoki felkészülésre:

Kapusok: Mikler Roland (OTP Bank-Pick Szeged), Bartucz László (MOL Tatabánya KC), Palasics Kristóf (SL Benfica, portugál)
Jobbszélsők: Imre Bence (THW Kiel, német), Krakovszki Zsolt (HSG Wetzlar, német), Rodríguez Alvarez Pedro (MOL Tatabánya KC)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (FTC-Green Collect), Ilic Zoran (HSV Hamburg, német), Ónodi-Jánoskúti Máté (FTC-Green Collect)
Irányítók: Lékai Máté (FTC-Green Collect), Fazekas Gergő (Orlen Wisla Plock, lengyel), Hanusz Egon (SL Benfica, portugál)
Beállók: Bánhidi Bence (OTP Bank-Pick Szeged), Rosta Miklós (Dinamo Bucuresti, román), Sipos Adrián (MT Melsungen, német)
Balátlövők: Bodó Richárd (OTP Bank-Pick Szeged), Ligetvári Patrik (Veszprém HC), Szita Zoltán (Orlen Wisla Plock)
Balszélsők: Bóka Bendegúz (Balatonfüredi KSE), Krakovszki Bence (MOL Tatabánya KC)

 

Felkészülési mérkőzések: 

Január 8., 18:00, Zombor: Szerbia-Magyarország

Január 10., 18:00, Szeged: Magyarország-Szerbia

 

Férfi kézilabda-világbajnokság, 2025. január 14.-február 2., Horvátország-Dánia-Norvégia

Csoportbeosztás:

A-csoport (Herning): Németország, Csehország, Lengyelország, Svájc

B-csoport (Herning): Dánia, Olaszország, Algéria, Tunézia

C-csoport (Porec): Franciaország, Ausztria, Katar, Kuvait 

D-csoport (Varasd): Magyarország, Hollandia, Észak-Macedónia, Guinea 

E-csoport (Oslo): Norvégia, Portugália, Brazília, Amerikai Egyesült Államok

F-csoport (Oslo): Svédország, Spanyolország, Japán, Chile

G-csoport (Zágráb): Szlovénia, Izland, Kuba, Zöld-foki köztársaság 

H-csoport (Zágráb): Egyiptom, Horvátország, Argentína, Bahrein

A csoportok első 3-3 helyezettje jut a középdöntőbe.

 

A magyar válogatott csoportmérkőzései:

Január 15., szerda

20:30 Magyarország–Észak-Macedónia

Január 17., péntek

20:30 Guinea–Magyarország

Január 19., vasárnap

20:30 Magyarország–Hollandia

Cikkajánló

Meggyőző játék, sima győzelem a bajnokságban

Férfi kézilabdacsapatunk már az első félidőben eldöntötte a Szigetszentmiklós elleni bajnokit.

Nem kérdés, a két pont a cél az idegenbeli évzárón!

Férfi kézilabdacsapatunk az újonc Szigetszentmiklóssal találkozik szombat este.

Utolsó pillanatos góllal győztünk Svédországban

Férfi kézilabdacsapatunk óriási csatában, a Karlskrona elleni győzelemmel búcsúzott az Európa-ligától.

Öt játékosunk került be a férfi válogatott bő keretébe

A magyar férfi kézilabda-válogatott a januári Európa-bajnokságra készül.

Északi győzelemmel búcsúznánk az Európa-ligától

Férfi kézilabdacsapatunk biztos csoportharmadikként játszik kedd este a svéd Karlskrona otthonában.

Most nem hagytuk a végére, megnyertük a rangadót!

Férfi kézicsapatunk parádés második félidővel tartotta itthon a két pontot az eddig 100%-os Tatabánya ellen.

Pásztor: „A Benfica elleni küzdőszellemet várom!”

Férfi kéziseink továbbra is több hiányzóval, de motiváltan várják szombaton az NB I-ben hibátlan Tatabányát.

Nagy bravúr Érden, győzelem a Benfica ellen!

Férfi kézilabdacsapatunk megnyerte az utolsó hazai El-csoportmeccsét a portugál bronzérmes ellen.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin