Óriási Eb-bravúr: megvertük a szlovénokat!
Férfi kézilabda-válogatottunk legyőzte Szlovéniát, így egy lépéssel közelebb került a továbbjutáshoz.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság, középdöntő, 2. forduló:
Szlovénia-Magyarország 28-29 (16-13)
gólszerzőink: Bánhidi 9, Ligetvári 6, Győri 3, Nagy B. 3, Máthé 2, Rosta 2, Balogh Zs. 2, Bóka 1, Szita 1

A még veretlen, Bombaccsal, Mackovsekkel, Blagotinsekkel felálló szlovénok ellen nem mi voltunk az esélyesek, és az első félidőben ez a pályán is megmutatkozott. A játékrészben szinte végig vezetve, magabiztosan játszott Szlovénia, és a szünetben három góllal, 16-13-ra vezetett.

A második félidőre azonban elképesztően feljavult a védekezésünk, tíz perc alatt csupán egy gólt kaptunk, ennek köszönhetően ki is egyenlítettünk. (17-17)

Ekkor bejött a Ferencváros játékosa, Nagy Bence, aki ugyan előbb kapott egy véleményes kétperces kiállítást, utána azonban ugyanolyan bátran játszott, mint a korábbi mérkőzéseken: lőtt három csodálatos gólt (az egyiket 121 km/h-val zúdította a kapuba), és kiosztott ugyanennyi forintos gólpasszt a beállónak.

Mindeközben Ligetvári is sorra lőtte a gólokat, és egyszercsak már hárommal vezettünk. (26-23) A vége izgalmas lett, de egy gólt így is megtartottuk az előnyünkből, 29-28-ra nyertünk, ezzel négy ponttal kiváló pozícióból várjuk a Svédország és Portugália elleni két középdöntős meccset.

Kövess bennünket Instagramon is:

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Óriási Eb-bravúr: megvertük a szlovénokat! Férfi kézilabda-válogatottunk legyőzte Szlovéniát, így egy lépéssel közelebb került a továbbjutáshoz. A még veretlen, Bombaccsal, Mackovsekkel, Blagotinsekkel felálló szlovénok ellen nem mi voltunk az esélyesek, és az első félidőben ez a pályán is megmutatkozott. A játékrészben szinte végig vezetve, magabiztosan játszott Szlovénia, és a szünetben három góllal, 16-13-ra vezetett. A második félidőre azonban elképesztően feljavult a védekezésünk, tíz perc alatt csupán egy gólt kaptunk, ennek köszönhetően ki is egyenlítettünk. (17-17) Ekkor bejött a Ferencváros játékosa, Nagy Bence, aki ugyan előbb kapott egy véleményes kétperces kiállítást, utána azonban ugyanolyan bátran játszott, mint a korábbi mérkőzéseken: lőtt három csodálatos gólt (az egyiket 121 km/h-val zúdította a kapuba), és kiosztott ugyanennyi forintos gólpasszt a beállónak. Mindeközben Ligetvári is sorra lőtte a gólokat, és egyszercsak már hárommal vezettünk. (26-23) A vége izgalmas lett, de egy gólt így is megtartottuk az előnyünkből, 29-28-ra nyertünk, ezzel négy ponttal kiváló pozícióból várjuk a Svédország és Portugália elleni két középdöntős meccset. (fotó: @mkszkezilabda) @nbence11 #ehfeuro #handballpassion #handball #ftcferfikezilabda #magyarvalogatott

FTC férfi kézilabda (@ftc_ferfi_kezilabda) által megosztott bejegyzés,

Megmentettünk egy pontot a legvégén

Óriási csatát hozott férfi kézisienk Balatonfüred elleni rangadója, a végén Lékai Máté gólja döntetlent ért.

Jegyinfók a Presov elleni idegenbeli meccsre

Szombaton jön férfi kéziseink Ek-negyeddöntő visszavágója; így lehet belépőt venni az eperjesi mérkőzésre.

Fontos lenne visszavágni a Fürednek!

Férfi kéziseinkre a két Európa-kupa negyeddöntő között kulcsmeccs vár a bajnokságban, a Balatonfüred érkezik.

Tüzes siker: „Kint is nyernénk, mert jobbak vagyunk”

Pásztor István: „Dani piros lapja kicsit több volt a soknál • Lékai szerint kint is parázs csata lesz - VIDEÓ

Megvan az előny a visszavágóra!

Férfi kéziseink három góllal legyőzték a Tatran Presovot az Ek-negyeddöntő első meccsén.

Előnyt kell szereznünk a visszavágóra!

Férfi kéziseink a Tatran Presovot fogadják szombaton, a Veszprémben visszatérő Csörgő Kristófot kérdeztük.

Januári riválisunkkal is találkozunk az Eb-selejtezőben

Megvan a három együttes, amellyel megküzdhet a férfi kéziválogatott a 2026-os Eb-kvalifikációért.

Mindenkire szükség lesz szombaton a Presov ellen!

Férfi kéziseink célja, hogy minél nagyon előnyt szerezzenek az Európa-kupa negyeddöntő szombati odavágóján.