Rangadót nyertünk Gyöngyösön - maradtunk a dobogón
Férfi kézilabdacsapatunk kiváló játékot nyújtva idegenben legyőzte a nagy rivális Gyöngyöst.

Férfi kézilabda NB I, 6. forduló:
HE-DO B.BRAUN Gyöngyös – Ferencváros 27-31 (13-15)
gólszerzőink:
Kovacsics 8, Bujdosó 7, Füzi 5, Ónodi-Jánoskúti 3, Schäffer, Pordán, Andjelic, Prainer

Két csalódott, de úgy is mondhatjuk, hogy motivált csapat összecsapására került sor Gyöngyösön, ugyanis a hétvégén mindkét együttes vereséget szenvedett: mi a Balatonfüredtől, a hevesiek pedig a Komlótól kaptak ki. Mindkét gárda 13 mérkőzést játszott le eddig a bajnokságban, a Gyöngyös 13, a Fradi 16 ponttal állt a tabellán a rangadó előtt. A hazaiaknál Varsandán Milán, a Ferencvárosnál pedig Marián Zernovic hiányzott, a többiek hadra foghatóak voltak.

A Gyöngyös kezdte jobban a mérkőzést, 6-4-re elment, ám ekkor a kiválóan védő Győri Kristóf, a gyors lerohanásokat értékesítő Kovacsics Péter, valamint a jobb oldalunkon remekül működő Ónodi-Jánoskút Máté, Bujdosó Bendegúz párosnak köszönhetően nem csak, hogy fordítani tudtunk (8-9), de háromgólos vezetésre tettünk szert (11-14) – ezt követte is egy gyöngyösi időkérés. Fiataljaink közül a 18 éves Ónodi-Jánoskúti mellett a 19 éves Prainer Viktort is ki kell emelni, aki nagyszerűen szállt be Nagy Bence helyére, bátran ment be a gyöngyösi darálóba, több kétpercet is kiharcolt, gólpasszokat osztott ki és gólt is lőtt. A szünetben kettővel mentünk. (13-15)

A második játékrészben ott folytattuk, ahol az elsőben abbahagytuk. A Schuch Timuzsin és Jakub Mikita által irányított védelem magabiztos, kemény védekezéséből gyakran ötletes támadójátékot nyújtottunk úgy, hogy átlövő pozícióban nagyon sokat két tizenéves tehetségünkkel támadtunk ebben a harminc percben is. Kovacsics Péter hibátlanul (8/8) lőtt, akárcsak Füzi Dániel (5/5), Bujdosó Bendegúz is válogatott formában játszott a maga hét góljával, és az időközben Győri Kristóf helyére a kapuba beálló Deményi Xavér is nagyon fontos védéseket mutatott be.

Tíz perccel a vége előtt már öt is volt a két csapat között (22-27), és bár a gyöngyösiek próbáltak zárkózni, de kettőnél közelebb nem engedtük őket, és magabiztosan hoztuk le mind a hajrát, mind az egész rangadót. Győzelmünkkel megerősítettük harmadik helyünket a tabellán.

Nincs megállás, szombaton a Komló vendégszerepel az Elek Gyula Arénában.

Kövess bennünket Instagramon is:

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.