2023. március 4.
Remek második félidővel nyertünk Gyöngyösön
Harminc perc után még egygólos hátrányban voltunk, de végül néggyel nyertünk a Gyöngyös otthonában.

Még egy utolsó nagy nekifutásra volt szükség a válogatott szünet előtt férfi kézilabdacsapatunktól, amely kicsit több, mint egy hónapon belül a kilencedik mérkőzésére készült. A keddi Európa-liga-továbbjutást követően Gyöngyösre utaztak a fiúk, ahol egyértelműen a két pont megszerzése, ezzel a bajnoki negyedik helyünk megőrzése volt a cél.

A Veszprém ellen vállsérülést szenvedett Füzi Dánielre nem számíthatott a szakmai stáb, mellette a szintén vállproblémákkal küzdő Bohács Sándor volt a másik kimaradó. A hazaiak részéről roppant sportszerű gesztus előzte meg a mérkőzést: a helyszíni műsorközlő felhívására vastapssal köszöntötték csapatunkat az El-továbbjutásért.

Aztán a találkozó eleje a kapusokról szólt, az első percekben Borbély Ádám, kicsit később pedig a gyöngyösi Bartucz László mutatta be sorozatban a bravúrokat (4-4). Ezt követően – bár játszottunk emberelőnyben is – támadásban és védekezésben is sokat rontottunk, így bő negyed óra után kétgólos hátrányba kerültünk (8-6).

Erre jól reagált együttesünk, ez eredményezte azt, hogy pár perccel később már az egyenlítésért támadhattunk, de nem éltünk a lehetőéséggel. A sok hibával tarkított első félidei hajrában végül egy gól maradt meg a hazai előnyből, ami miatt pánikolnunk ugyan nem kellett, de azt is mutatta, hogy a folytatásban ennél pontosabb játékra lesz szükség (11-10).

A szünet után Bognár Alex góljával rögtön ledolgoztuk a minimális hátrányunkat, majd irányítónk újabb, egész pályás góljával a 35. percben hosszú idő után újra vezettünk. Majd Borbély védéseiből indulva elkezdtük építeni az előnyünket, mindössze három perccel később három gólos vezetésünknél kért időt a Gyöngyös (15-18).

Az utolsó bő negyed órára parádézó kapusunk üres kapus találatával már hatgólos fórral fordulhattunk. Az 53. percre az előnyünk fele elolvadt, jött is az időkérés Pásztor Istvántól, láthatóan sikerült rendezni a sorokat, és a végén már nem kellett nagyon izgulnunk, 29-25-re megnyertük a mérkőzést.

A második félidei produkciónknak köszönhetően magabiztos siker után most szusszanásnyi pihenőhöz jutnak a fiúk, majd két hét múlva szombaton a Szegedet fogadják az Elek Gyula Arénában.

K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
17. forduló

HE-DO B Braun Gyöngyös – Ferencvárosi TC 25-29 (11-10)