
A Magyar Kézilabda Szövetség, a Ferencvárosi Torna Club és a Tisza Volán SC közösen nyújt segítséget az egykori válogatott játékosnak, Szabadits Zoltánnak, aki súlyos betegséggel küzd.
Szabadits Zoltán a Ferencváros és a szegedi Tisza Volán SC egykori játékosa 1982-ben 1983-ban Magyar Kupát nyert a Tisza-partiakkal, tagja volt az 1977-ben junior világbajnoki ezüstérmes magyar válogatottnak, a felnőtt nemzeti csapatban pedig 40 alkalommal szerepelt 1979-87 között. Súlyos betegséggel küzd, ezért egykori egyesületei, valamint a Magyar Kézilabda Szövetség támogatói alapítványa igyekszik a maga eszközeivel segíteni az egykori kiváló játékosnak a gyógyulásban.
"A Tisza Volán SC igyekszik anyagilag és egyéb eszközeivel segítséget nyújtani Zolinak a mostani nehéz szituációban, örülök, hogy ilyen összefogás alakult ki a sajnálatos helyzetben" - mondta el Kővári Árpád klubelnök.
"Nevelőegyesületként a Ferencváros kézilabda szakosztálya azonnal csatlakozott ehhez a nemes kezdeményezéshez, hisz aki a Fradi-család tagja, az mindig számíthat a segítségünkre. Reméljük, hogy a közös összefogásból Szabadits Zoltán érezni fogja a felé áradó szeretetet, és ez is segíteni fog neki a gyógyulásban!" – emelte ki Jeney Zsolt Ákos, az FTC szakosztály-igazgatója.
"Az Ennyivel tartozunk nekik! – MKSZ támogatói Alapítvány alapvető célja és feladata, hogy a kézilabdás család nehéz helyzetben lévő tagjain segítsen, így tettünk Szabadits Zoltán esetében is, kezelései költségeibe igyekszünk beszállni. Egy-egy ilyen esemény kapcsán talán arra is marad időnk a sportágon belül, hogy odafigyeljünk egymásra, összefogjunk, adott esetben más, bajban lévő egykori sportolók esetében is" – hangsúlyozta Liszkay Gábor, az alapítvány kuratóriumának elnöke.
Nyáron érkezett kézilabdázónk sérülése után a héten visszatért a teljes értékű edzésmunkához.
A téli szünetet negyedik helyen töltő férfi kézilabdacsapatunkra három edzőmeccs vár januárban.
Öt kiemelt jelentőségű meccs segítségével foglaljuk össze, milyen volt férfi kézilabdacsapatunk 2025-ös éve.
Férfi kézilabdacsapatunkat lassan egy évtizede erősítő szélsőnk mesélt az ünnepi szokásaikról.
Három játékosunk volt ott a férfi kéziválogatott decemberi összetartásán; közülük kapusunkat kérdeztük.
A második félidőben kapaszkodtunk, de elvitte a Szeged a két pontot a férfi kézilabda-bajnokin.
Férfi kézilabdacsapatunk remek formában várja szerda este a BL-ben edződő Szegedet az őszi szezonzárón.
Férfi kézilabdacsapatunk már az első félidőben eldöntötte a Szigetszentmiklós elleni bajnokit.