2019. szeptember 30.
Sokkal tehetségesebbek vagytok!
Harmadik mérkőzésén megszerezte második győzelmét az FTC U21-Diagnosticum az NB I/B-ben.

Férfi kézilabda NB I/B, 3. forduló:
FTC U21-Diagnosticum – Ózd 40-24 (19-11)
gólszerzőink: Imre 8, Prainer 6, Ónodi-Jánoskúti 6, Kiss 6, Lukács 5, Musztács 3, Karai 2, Kende 2, Holdosi, Csordás

Főleg ifistákból álló fiatal csapatunk a felnőtt másodosztályban az algyői vereség után otthon magabiztosan nyert a Mizse ellen, majd a veretlen Ózd látogatott az Elek Gyula Arénába. A mérkőzés sokkal simábban alakult, mint ahogy az várható volt. A 12. percig, 8-8-ig tudta a lépést tartani a vendég csapat az elképesztő tempót diktáló, ezen a szinten űrkézilabdát játszó ferencvárosi fiatalokkal, akik ekkor egy 6-1-es szériával elhúztak. A szünetben már nyolc volt a két csapat között a különbség. (19-11)

A második félidőben sem változott a játék képe, a mieink lerohanták az ózdiakat, és meg sem álltak 40 gólig, a végén 16-tal nyertek.

Nyolc kísérletéből nyolc gólt szerzett az előző nap még az NB I-es csapatban Mezőkövesden játszó Imre Bence, mellette Prainer Viktor, Ónodi-Jánoskúti Máté és Kiss Bence is hat-hat gólig jutott, míg a számtalan gólpasszt jegyző Lukács Péter öt találatnál állt meg.

„Magunk között szólva, vártam azt, hogy lefutjuk őket – kezdte az értékelést Kiss György vezetőedző. – Mondtam is a srácoknak a mérkőzés előtt, hogy ne aggódjanak, mert sokkal tehetségesebbek és sokkal gyorsabbak az ellenfélnél. Igazi csapatként nyertünk, mindenki hozzátett a sikerhez, de ha egy valakit kellene kiemelnem, akkor az Lukács Pepe lenne, aki még saját magához képest is rengeteg gólpasszt osztott ki, és kiválóan irányította a csapatot.”

Villáminterjú a mérkőzés után:

Fiataljaink azzal a céllal vágtak neki a felnőtt másodosztálynak, hogy kiharcolják a bennmaradást, ehhez képest három forduló után a negyedik helyen állnak a Keleti csoport tabelláján.

„Azért még messze a vége, de azt már most látni, hogy a Cegléd kiemelkedik a mezőnyből. Emellett sok a körbeverés is, a szerintem meglehetősen erős Balmazújváros pedig egyelőre három vereséggel áll. Át fog még alakulni a tabella, de az tény, hogy most jó ránézni” – mondta Kiss György.

Vasárnap újabb rangadó vár fiataljainkra, hiszen 16.00-kor a tavaly még NB I-es Vecsést fogadják az Elek Gyula Arénában. A mérkőzésre a belépés ingyenes lesz.

Védekezésben szétvertek bennünket

Nem sikerült az újabb bravúr az FTC U21-Diagnosticumnak a férfi kézilabda NB I/B-ben.

Nagyot harcoltunk, de elmaradt az újabb bravúr

Tíz perccel a vége előtt még vezettünk, de a hajrára elfáradtunk, így kikaptunk Balatonfüreden.

Két meccsünk időpontja is módosult

A Budakalász és a Dabas elleni férfi kézilabda bajnoki időpontja is módosult.

Nyomás nélkül utazunk Balatonfüredre

Bravúr lenne, ha győzni tudna férfi kézilabdacsapatunk pénteken, de azért nem feltett kézzel lépünk pályára.

Tízzel vertük a tavalyi NB I-es Vecsést

Magabiztosan győzte le az FTC U21-Diagnosticum a Vecsést a férfi kézilabda NB I /B-ben.

Magabiztos győzelemmel maradtunk a dobogón

Egy félidő alatt eldöntötte férfi kézilabdacsapatunk az Orosháza elleni bajnokit, így továbbra is hibátlan.

Veszélyes ellenfelek érkeznek az Elekbe

NB I-es és NB I/B-s férfi kézilabdacsapatunk is pályára lép a hétvégén az Elek Gyula Arénában.

Közös BL-meccsnézés az Arénában!

Szurkolóink közösen megnézhetik női kézilabdacsapatunk Vipers elleni első Bajnokok Ligája-mérkőzését.