2022. július 12.
Hiába küzdöttünk az elrontott első félidő után
A 15 Fradi-gól ellenére kikapott a junior kéziválogatott Spanyolországtól a portugáliai Európa-bajnokságon.

Junior férfi Eb, középdöntő:
Spanyolország-Magyarország 32-30 (19-13)
gólszerzőink: Imre 7, Lukács 5, Ónodi-Jánoskúti 4, Karai 4, Pergel 2, Krakovszki Zs. 2, Papp 2, Krakovszki B., Jánosi, Sisa, Ilic

A spanyolok sokkal koncentráltabban kezdték a mérkőzést, kettő perc után már 3-0-ra vezettek. Reménykedtünk benne, hogy csak a kezdeti idegeskedésünkkel engedtük elmenni a spanyolokat, de sajnos a továbbiakban is elképesztően sok technikai hibával játszottunk. Sorra kaptuk a gólokat, miközben támadásban hibát hibára halmoztunk, a spanyolok folyamatosan lépte el tőlünk, nyolc góllal is vezettek (17-9), a szünetben pedig hat volt a két csapat között. (19-13)

A második játékrészre jelentősen feljavult a játékunk, főleg a védekezésünk, illetve a spanyolok is többet hibáztak. Sikerült szisztematikusan ledolgozni két gólra a hátrányunkat, de a döntő szituációkban mindig belehibáztunk, így nagyot küzdöttünk ugyan, de fordítani nem tudtunk.

Ami a ferencvárosi játékosokat illeti: az első félidőben a magyar csapat toronymagasan legeredményesebb játékosa Imre Bence volt öt góllal. Jobbszélsőnk a második játékrészben csak a cserepadon kezdhetett, de az utolsó tíz percre még beállt, dobott is két gólt, így hét találattal a mezőny legeredményesebb játékosa lett. Ónodi-Jánoskúti Mátéra és Karai Miklósra sem lehetett panasz, hiszen mindketten négy-négy gólt dobtak, a magyar válogatott góljainak a felét tehát ferencvárosi játékosok szerezték.

Portugália a csoport másik meccsén legyőzte Dániát, így eldőlt, hogy csak az 5-8. helyért játszhatunk a továbbiakban. Előtte még, szerdán 20.30-kor a portugálok ellen lépünk pályára.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.