2021. augusztus 20.
Szinte végig vezetve vertük a Csurgót is
A több hiányzó ellenére is magabiztosan verte férfi kézilabdacsapatunk a Csurgót felkészülési mérkőzésen.

Felkészülési mérkőzés:
Ferencváros-Csurgó 25-23 (13-10)
gólszerzőink: Bognár 6, Füzi 4, Nagy 4, Mikita 3, Kovacsics 2, Bujdosó 2, Bohács 2, Pordán, Parzer

Horváth Attila nem számíthatott a Csurgó elleni találkozón Marián Zernovic, Debreczeni Dávid, Ónodi-Jánoskúti Máté és Imre Bence játékára sem. Ráadásul a héten több játékosunk is betegséggel küzdött, és a találkozó előtt arra panaszkodtak, hogy „járni sem tudnak, annyira fáradtak” az alapozó időszakban zajló kemény munka miatt.

Ebből semmi nem látszott az első félidőben, egészen elképesztő sebességgel, és kis hibaszázalékkal játszottunk. A Debreczeni Dávid helyére hármas védőnek beugró fiatal Turák Félix középen kiváló párost alkotott Jakub Mikitával, Győri Kristóf a fal mögött szenzációsan védett, ezekből pedig következtek is a gyors lerohanások – a hetedik percben már 5-2-re vezettünk, mire jött is a vendégek időkérése. Ez a háromgólos előny azonban állandósult, miután Győri továbbra is parádésan védett, támadásban pedig Bognár Alex és Nagy Bence vezérletével kreatívan játszottunk. A szünetben 13-10-re vezettünk.

A második játékrészt két gyors góllal kezdtük, így már öt volt a két csapat között a különbség – amit egy újabb vendég időkérés követett. Az időközben beállt Bozo Andjelic hamar kézsérülést szenvedett, de reméljük, nem komoly a sérülés, mindenesetre visszajönni már nem tudott a pályára.

Horváth Attila több lehetőséget adott a fiataloknak is, folyamatosan zárkózott fel a Csurgó, negyed órával a vége előtt ki is egyenlített. (18-18) Nem estünk azonban össze, és a második félidőben is kiválóan játszó Bognár Alex vezérletével 20-20 után egy 3-0-s sorozattal már ismét három volt az előnyünk. Füzi Dániel is jó százalékkal értékesítette a helyzeteit, Bohács Sándor is remekül szállt be Kovacsics Péter helyére, a végén a kapuban a fiatal Bódy Botond is bemutatott egy fontos védést, a 25-23-as végeredményt pedig Bujdosó Bendegúz egy szépségdíjas góllal állította be.

A Csurgó előtt megvertük az Egert is, a Tatabányával pedig döntetlent játszottunk. Utolsó edzőmérkőzésünket jövő pénteken a Veszprémi KKFT vívjuk 16.00-kor, ugyancsak az Elek Gyula Arénában.

Kövess bennünket Instagramon is:

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.