2023. március 18.
Szorongattuk a Szegedet, de nem jött össze a bravúr
Negyven percig irányítottunk a bajnoki címvédő ellen, de a vége négygólos vereség lett.

Szűk egy hónapon belül a Telekom Veszprém és a német Flensburg után újabb egy, a férfi kézilabdázás legszűkebb elitjébe tartozó együttest, az OTP Bank-Pick Szegedet fogadtuk. A szombat délutáni összecsapásnak a válogatott szünetet követően valamelyest felfrissülten futhatott neki együttesünk, hozzátéve, hogy bármennyire is jó formát mutattunk az utóbbi időben, az esélyes természetesen a Tisza-parti sztárcsapat volt.

Abban viszont joggal reménykedhettünk, hogy hazai pályán, közel telt ház előtt képesek lehetünk megszorongatni őket. Ezt támasztotta alá a pazar kezdésünk is, bátran nekimentünk a vendégeknek, a kilencedik percben Nagy Bence passzára Kovacsics Péter repült, és biztos kézzel helyezte a labdát Mirko Alilovic kapujába – ezzel már 6-4-re vezettünk.

A folytatásban is rendkívül koncentráltak voltak a fiúk, és abszolút bírták a BL-ben edződő rivális tempóját. Győri Kristóftól fontos pillanatokban jöttek nagy védések, többek között azok alapozták meg, hogy a 23. percben Lékai Máté emberhátrányból szerzett találatával először lett plusz három. Ebből a szünetre ugyan egy elolvadt, de a 19-17-es állás igencsak biztatónak tűnt a második félidőre.

A folytatásra is hasonló lendületben érkeztünk, hamar visszaállítottuk a háromgólos különbséget, de elég volt egy-két elhibázott támadás, és a Szeged büntetett, a 41. percben a mérkőzésen először átvette a vezetést, jött is az időkérés Pásztor Istvántól (24-25). Sikerült is rendezni a sorokat, de aztán jött egy újabb rövidzárlat, és az utolsó bő tíz percet mínusz négyről kezdtük (26-30).

Innen már nem kerültünk lőtávolon belülre, a vendégek magabiztosan menedzselték a végjátékot, és 37-33-as győzelmet arattak. A mieink pedig joggal lehetnek büszkék arra, amit az első negyven percben mutattak, hiszen irányították a játékot a BL Final Fourba igyekvő riválissal szemben.

Három nap múlva, kedden pedig következik az újabb világelitbe tartozó rivális: 20:45-től a francia Montpellier-t fogadjuk a Riz Levente Sportcsarnokban az Európa-liga-nyolcaddöntő első mérkőzésén.

K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
18. forduló

Ferencvárosi TC – OTP Bank-Pick Szeged 33-37 (19-17)
Gólszerzők:
Nagy B. 10, Ónodi-Jánoskúti 4, Csörgő 3, Debreczeni 3, Kovacsics 3, Prainer 3, Bognár 2, Lékai 2, Pordán 2, Imre 1, ill. Bodó 7, Rosta 7, Bombac 5, Garciandia 5, Frimmel 4, Blonz 2, Radivojevics 2, Sostaric 2, Mackovsek 1, Stepancic 1, Tönnesen 1

A mérkőzés utáni sajtótájékoztató:

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.