2020. január 17.
Tartalékosan is nyertünk Balatonfüreden
Első téli edzőmérkőzésén 32-31-es győzelmet aratott az FTC-HungaroControl kézilabdacsapata Balatonfüreden.

Az Európa-bajnokság miatt Nagy Bence és Bozo Andjelic, sérülés miatt Schuch Timuzsin és Nikola Ivanovic sem játszott, a szlovák válogatottból visszatért Marián Zernovic pedig pihenőt kapott. A Balatonfürednél is voltak hiányzók: Andó, Bóka és Máthé a magyar válogatottban szerepel az Eb-n.

Jól kezdtük a mérkőzést, vezettünk 2-1-re, ezután egy mintegy tízperces ferencvárosi gólcsend következett, a fürediek el is mentek négy góllal. (6-2) Innentől kapaszkodtunk az eredmény után, a hajrára sikerült kiegyenlítenünk, de a szünetre így is kétgólos, 16-14-es hazai vezetéssel vonultak a csapatok.

A második játékrészben Horváth Attila vezetőedző már minden játékosát pályára küldte, látszott, hogy nem az eredmény volt a fontos ezen a mérkőzésen. A három-négygólos előnyt sokáig állandósítani tudta a hazai csapat, ám tíz perccel a vége előtt egy remek szériát futva előbb egyenlítettünk, majd át is vettük a vezetést. (26-27)

Innentől fej-fej mellett haladt a két csapat, az utolsó fél percnek úgy mehettünk neki, hogy 31-31-nél támadtunk, Prainer Viktor pedig akkor lőtte be a győztes gólt, amikor a hazaiaknak már nem volt idejük válaszolni.

Következő edzőmérkőzésünket jövő pénteken, 16 órakor játsszuk az Egerrel, majd azt követően már kezdődik is a bajnokság: február elsején Komlóra látogatunk.

Prainer győztes gólja Isntagramunkon megnézhető:

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.