2021. május 5.
Tisztes helytállás fiatalokkal Szegeden
Nyolcgólos vereséget szenvedett férfi kézilabdacsapatunk a MOL-Pick Szeged otthonában.

Férfi kézilabda NB I, 11. forduló:
MOL-Pick Szeged – Ferencváros 31-23 (15-10)
gólszerzőink: Ónodi-Jánoskúti 4, Nagy 3, Prainer 3, Kovacsics 3, Pordán 3, Füzi 2, Imre 2, Bujdosó, Karai, Andjelic

A sérült Bognár Alex, Bohács Sándor, Schäffer Zsolt hárma nélkül állt ki csapatunk Szegeden, ahol végre nézők előtt játszhattunk. A hazai együttest dobta fel jobban ez a tény, nagyon gyorsan elhúztak 4-0-ra.

Aztán kiválóan szállt be rutinos beállónk, Pordán Báliont, aki háromból három helyzetét értékesítette, valamint az időközben Marián Zernovic helyére a kapuba beálló Győri Kristóf is bemutatott néhány szép védést. Ezzel együtt gyorsan kialakult egy hatgólos különbség, sőt nyolc is volt a két csapat között (15-7), de a félidő végére sikerült ötre zárkóznunk. (15-10)

A hajrában Horváth Attila több tizenéves tehetségünknek is lehetőséget adott, volt, hogy egyszerre hárman voltak a pályán (Imre Bence, Karai Miklós, Prainer Viktor) a szegedi világsztárok ellen. A két szélsőt, Kallmant és Radivojevicet nem tudtuk tartani, akik négy-négy gólt szereztek az első félidőben.

A második játékrész is hasonlóan alakult, jobban kezdett a Szeged, amely 7-6-tal, két beállóval támadott, hét góllal meg is lógott (19-12), de nem estünk össze, és ismét sikerült feljönnünk ötre. (21-16)

Miközben Juan Carlos Pastor csak az utolsó két percre cserélte be két fiatal magyar játékosát a világsztárok helyett, addig nálunk Horváth Attila a második félidő második felében is végig játszatta a fiatalokat, volt olyan, hogy egyszerre öt (!) 20 év alatti játékosunk kapott lehetőséget: Szabados Márton, Prainer Viktor, Ónodi-Jánoskúti Máté, Imre Bence és Karai Miklós. Tehetségeink pedig állták is a sarat, és bátran játszva hozták le a hajrát, tisztességesen helytállva Szegeden.

Legközelebb május 15-én játszunk, ugyancsak a Szegeddel az Elek Gyula Arénában.

Kövess bennünket Instagramon is:

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.