2019. augusztus 31.
Tíz perc álomjáték után értékes győzelem
Szoros végjátékot követően fontos győzelemmel kezdte a szezont az FTC-HungaroControl kézilabdacsapata.

Férfi kézilabda NB I, 1. forduló:
FTC-HungaroControl – Sport36-Komló 26-25 (17-9)
gólszerzőink: Bujdosó 6, Kovacsics 5, Schäffer 4, Nagy 2, Pordán 2, Debreczeni 2, Andjelic 2, Mikita 2, Ivanovic

Kiválóan kezdtünk, az egyaránt két-két gólt szerző Debreczeni Dávid és Kovacsics Petya vezérletével 7-2-re elhúztunk, így már a nyolcadik percben időt kellett kérnie Kilvinger Bálintnak, a Komló vezetőedzőjének. Sikerült felráznia álmosan kezdő csapatát, hiszen zsinórban három gólt lőttek a vendégek. (7-5)

Ezután állandósult a két-három gólos Fradi-vezetés, közelebb nem tudott jönni a Komló. Ez a tendencia egészen a 20. percig tartott, akkor nagyon összeállt a védekezésünk, a kapusok is fogtak, és gyors lerohanásokból egyre másra szereztük a gólokat Bujdosó Bendi és Kovacsics Petya révén, az i-re pedig az addig is remekül játszó Pordán Bálint tette fel a pontot, amikor egy utolsó másodperces szabaddobást a kapuba bombázott. Zsinórban lőttünk hat gólt, a Komló pedig az első félidő utolsó tíz percében egyszer sem mattolta kapusainkat. A szünetben nyolccal vezettünk. (17-9)

A második félidő nagyon rosszul kezdődött, amíg az első játékrészben kivettük az ellenfél legjobbját, Jerkovicot, addig a fordulás után 12 perc alatt öt gólt lőtt, ezt a szakaszt 7-3-ra nyerte meg a Komló, így feljött négyre (20-16), Horváth Attilának ki kellett kérnie az első idejét. Újabb két gólt kaptunk, azaz pillanatok alatt elolvadt a nagy előnyünk. (20-18) Ezután két új igazolásunk, Nikola Ivanovic és Jakub Mikita is megszerezte első ferencvárosi gólját, ennek köszönhetően ismét néggyel vezettünk.

A Komló azonban nem adta fel, szisztematikusan dolgozta le a hátrányt, és az utolsó percre egyre csökkent az előnyünk. Az egyenlítésért támadhattak a vendégek, de sikerült kivédekeznünk, Zernovic kivédte Jerkovic lövését, így hatalmasat küzdve fiatal csapatunk itthon tartotta a két pontot a rutinos légiósokkal teletűzdelt Komló ellen.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztató:

Jövő pénteken az újonc Váchoz látogatunk a bajnokság második fordulójában.

Kövess bennünket Instagramon is:

Időpontváltozások!

Megváltozott az FTC-HungaroControl két bajnoki mérkőzésének időpontja is.

Lehengerlő játékkal bravúrgyőzelem Tatabányán!

Villámgyors, modern kézilabdát játszva férfi kézilabdacsapatunk magabiztosan nyert Tatabányán!

Kiváló szezonkezdés csikócsapatunktól

Fontos győzelmet aratott első tavaszi mérkőzésén az FTC U21-Diagnosticum az NB I/B-ben.

Teher nélkül Tatabányán

Tatabányára látogat az FTC-HungaroControl férfi kézilabdacsapata kedden a bajnokság 16. fordulójában.

Kiütéses győzelem a Vác ellen

Nem okozott gondot a sereghajtó legyőzése férfikézilabdacsapatunknak az NB I-ben.

Itthon tartani a két pontot

Pénteken a sereghajtó Vácot fogadja az FTC-HungaroControl férfi kézilabdacsapata a bajnokságban.

Hatalmasat küzdöttünk, de kikaptunk Komlón

Néggyel is vezettünk, végül izgalmas hajrában egygólos vereséget szenvedett férfi kézilabdacsapatunk.