2019. augusztus 31.
Tíz perc álomjáték után értékes győzelem
Szoros végjátékot követően fontos győzelemmel kezdte a szezont az FTC-HungaroControl kézilabdacsapata.

Férfi kézilabda NB I, 1. forduló:
FTC-HungaroControl – Sport36-Komló 26-25 (17-9)
gólszerzőink: Bujdosó 6, Kovacsics 5, Schäffer 4, Nagy 2, Pordán 2, Debreczeni 2, Andjelic 2, Mikita 2, Ivanovic

Kiválóan kezdtünk, az egyaránt két-két gólt szerző Debreczeni Dávid és Kovacsics Petya vezérletével 7-2-re elhúztunk, így már a nyolcadik percben időt kellett kérnie Kilvinger Bálintnak, a Komló vezetőedzőjének. Sikerült felráznia álmosan kezdő csapatát, hiszen zsinórban három gólt lőttek a vendégek. (7-5)

Ezután állandósult a két-három gólos Fradi-vezetés, közelebb nem tudott jönni a Komló. Ez a tendencia egészen a 20. percig tartott, akkor nagyon összeállt a védekezésünk, a kapusok is fogtak, és gyors lerohanásokból egyre másra szereztük a gólokat Bujdosó Bendi és Kovacsics Petya révén, az i-re pedig az addig is remekül játszó Pordán Bálint tette fel a pontot, amikor egy utolsó másodperces szabaddobást a kapuba bombázott. Zsinórban lőttünk hat gólt, a Komló pedig az első félidő utolsó tíz percében egyszer sem mattolta kapusainkat. A szünetben nyolccal vezettünk. (17-9)

A második félidő nagyon rosszul kezdődött, amíg az első játékrészben kivettük az ellenfél legjobbját, Jerkovicot, addig a fordulás után 12 perc alatt öt gólt lőtt, ezt a szakaszt 7-3-ra nyerte meg a Komló, így feljött négyre (20-16), Horváth Attilának ki kellett kérnie az első idejét. Újabb két gólt kaptunk, azaz pillanatok alatt elolvadt a nagy előnyünk. (20-18) Ezután két új igazolásunk, Nikola Ivanovic és Jakub Mikita is megszerezte első ferencvárosi gólját, ennek köszönhetően ismét néggyel vezettünk.

A Komló azonban nem adta fel, szisztematikusan dolgozta le a hátrányt, és az utolsó percre egyre csökkent az előnyünk. Az egyenlítésért támadhattak a vendégek, de sikerült kivédekeznünk, Zernovic kivédte Jerkovic lövését, így hatalmasat küzdve fiatal csapatunk itthon tartotta a két pontot a rutinos légiósokkal teletűzdelt Komló ellen.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztató:

Jövő pénteken az újonc Váchoz látogatunk a bajnokság második fordulójában.

Kövess bennünket Instagramon is:

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.