2019. október 6.
Tízzel vertük a tavalyi NB I-es Vecsést
Magabiztosan győzte le az FTC U21-Diagnosticum a Vecsést a férfi kézilabda NB I /B-ben.

Férfi kézilabda NB I/B, 4. forduló:
FTC U21-Diagnosticum – Vecsés 38-28 (17-14)
gólszerzőink: Prainer 8, Kiss 6, Karai 5, Lukács 4, Holdosi 3, Ónodi-Jánoskúti 3, Imre 3, Bódy 2, Burony, Kende, Musztács, Merkovszki

Ifistákból álló együttesünk a felnőtt másodosztály újoncaként az első fordulóban kikapott Algyőn, utána azonban hazai pályán legyőzte a Mizsét, majd az Ózdot is, vasárnap pedig a tavaly még az NB I-ben szerepelt Vecséstfogadta.

A 25. percig fej-fej mellett haladt a két csapat, 13-12 után azonban előbb az első félidő vége is a mienk volt (17-14-gyel fordultunk), majd a második játékrészben egy 5-1-es sorozattal 22-15-re elhúztunk.

Ez a hét gól előny ötre olvadt tíz perccel a vége előtt (30-25), ekkor azonban fiataljaink egy 5-0-s ötpercet produkálva tízet tettek a két csapat közé, és bedarálták a rutinosabb ellenfelet.

„Mondtam a srácoknak, hogy készülnek az ellenfelek a gyors játékunkra, de ők te törődjenek azzal, hogy mindig lassítani akarnak bennünket – kezdte az értékelést Kiss György vezetőedző. – Ha jól védekezünk, és van kapusteljesítményünk, akkor nehezen tudnak visszafogni bennünket. A meccs eleje egy kicsit nyögvenyelős volt, de utána Bódy Boti remekül szállt be a kapuba, már nem először. Viszont külön nem szeretnék senkit kiemelni, mert mindenki hozzátett ehhez a remek győzelemhez, igazi csapatmunka volt. gratulálok minden játékosomnak!”

Bár nagyon a bajnokság elején járunk, de érdemes megemlíteni, hogy csapatunk a bennmaradás tűzte ki célul a szezon előtt, jelenleg azonban három győzelemmel és egy vereséggel, hat ponttal a második helyen áll a tabellán a nyolcpontos Hatvan mögött. A lőtt gólokat tekintve magasan mi állunk az élen 143 góllal, a második legtöbbet, 111-et a Hatvan és a Mizse szerezte. Persze a helyén kell kezelni ezeket a számokat, hiszen még csak négy mérkőzést játszottunk, ebből az utolsó hármat hazai pályán, ettől függetlenül az tény, hogy kiválóan kezdtük a szezont.

Jövő vasárnap ismét az Elek Gyula Arénában játszanak fiataljaink, az ellenfél a Kecskemét lesz. A találkozóra ezúttal sem szedünk belépőt, érdemes lesz kilátogatni, és megnézni utánpótlásválogatottaktól hemzsegő, modern, gyors kézilabdát játszó csikócsapatunkat.

Kövess bennünket Instagramon is:

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.

Lékai és Imre is bekerült a vb-selejtezős keretbe

Két FTC-játékossal a soraiban vívhatja ki a férfi kéziválogatott a világbajnoki részvételt a litvánok ellen.

Nincs sok idő a pihenésre, fontos bajnokival folytatjuk

Férfi kézisienk a két Európa-kupa-elődöntő között szerdán a NEKA otthonába utaznak két bajnoki pontért.

Pásztor István: Hősiesen küzdöttek a fiúk!

Férfi kéziseink Olympiakosz elleni döntetlenje után vezetőedzőnk és Bognár Alex értékelt.

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.