2022. február 25.
Végig vezetve nyertük a rangadót
Férfi kézilabdacsapatunk elképesztő magabiztos játékkal győzte le a Gyöngyöst a bajnokságban.

Férfi kézilabda NB I, 16. forduló:
Ferencváros - He-DO B. Braun Gyöngyös 33-28 (19-16)
gólszerzőink:
Nagy 10, Bognár 6, Imre 4, Bujdosó 3, Ónodi-Jánoskúti 3, Debreczeni 2, Prainer 2, Kovacsics 2, Pordán

A két csapat őszi mérkőzésén 26-23-as hazai győzelem született Gyöngyösön, így volt miért visszavágni. Bár a héten többen is kisebb-nagyobb problémákkal küzdöttek, de mindenki összedrótozta magát a rangadóra, így gyakorlatilag teljes csapattal fogadhattuk nagy riválisunkat.

Az első perctől kezdve nagy koncentrációval játszottunk, és a parádés formában védő Marián Zernovic, valamint a támadásban kiválóan és gólerősen irányító Bognár Alex (6/6 az első félidőben) vezérletével fokozatosan léptünk el. Vezettünk 15-11-re is, és bár 16-15-re feljöttek a vendégek, de rövidzárlatunk tényleg rövid ideig tartott, és a szünetre ismét háromgólosra növeltük az előnyt. (19-16)

A második játékrészben a jobbszélen ismét cseréltünk, Imre Bence pedig a tőle megszokott agilis, gyors és eredményes játékával nyolc perc alatt három gólt lőtt, 25-19-re elhúztunk, a gyöngyösieknek időt is kellett kérniük.

Ez sem segített a vendégeken, végig kézben tartottuk a mérkőzést, kiválóan védekeztünk, Marián Zernovic remekül védett, Nagy Bence is megszórta magát a második félidőben, és gyakorlatilag végig vezetve nyertük meg a rangadót. Ezzel leszakítottuk a Gyöngyöst, és megerősítettük negyedik helyünket a tabellán!

Jövő szombaton a címvédő Pick Szeged otthonába látogatunk, majd március 11-én, pénteken jön az Eger elleni hazai bajnoki.

Imre: Tudtam, hogy nehéz lesz a búcsú, itt nőttem fel

Válogatott jobbszélsőnk az utolsó Fradi-meccsén az utolsó pillanatban szerzett győztes gólt; őt kérdeztük.

Imre a végén villant, legyőztük a Dabast!

Férfi kéziseink legyőzték a Dabast a szezonzárón, így sikerrel búcsúztak távozó játékosaink a klubtól.

Vissza kell vágnunk az őszi vereségért!

Férfi kéziseink a Dabas ellen zárják az évadot, távozó játékosaink is szerdán búcsúznak a Ferencvárostól.

Kijutottunk a világbajnokságra!

A férfi kéziválogatott Veszprémben is jobb volt a litvánoknál, így két győzelemmel jutott ki a 2025-ös vb-re.

Megnyugtató előnyt szereztünk Litvániában

A 11 gólos Imre Bence vezérletével magabiztosan nyert a litvánok elleni vb-selejtezőn a férfi kéziválogatott.

Kikaptunk Egerben

Hosszú hetek óta sérülésektől sújtott férfi kézilabdacsapatunk nem bírt a bennmaradásért harcoló riválissal.

Kőkemény csata vár ránk az utolsó idegenbeli meccsen

Férfi kéziseink a bennmaradásért foggal-körömmel harcoló Eger otthonában lépnek pályára szombat este.

Korábban kezdődik férfi kéziseink évadzáró bajnokija

A május 15-i mérkőzésen búcsúznak távozó játékosaink, így Kielbe igazoló válogatott szélsőnk, Imre Bence is.