A keddi nyitányon Bahrein ellen aratott győzelem után második csoportmérkőzésén Koszovó ellen lépett pályára a két ferencvárosi játékossal a keretben felálló magyar férfi kézilabdaválogatott a spanyolországi U21-es világbajnokságon.
Biztosak lehettünk benne, hogy ellenfelünk mindent meg fog tenni, hogy minél jobb eredményt érjen el a jóval esélyesebb magyar együttes ellen, hiszen Koszovó korosztálytól és nemtől függetlenül története első válogatott kézilabdás világeseményén vesz részt.
Ennek ellenére a mieink már a szünetre eldöntötték a találkozót, hiszen több mint magabiztos, 20-9-es vezetés birtokában fordulhattunk. A meccs végére a különbség tovább nőtt, a magyar csapat végül 36-21-es győzelmet aratott. A ferencvárosi szurkolók duplán örülhettek, hiszen a válogatott vezére és legeredményesebb játékosa a nyolc gólig jutó fradista Schäffer Zsolt lett.
(Fotó: IHF)
FÉRFI U21-ES KÉZILABDA VILÁGBAJNOKSÁG
Magyarország - Koszovó 36-21 (20-9)
A magyar gólszerzők: Schäffer 8, Tóth P. 7, Rosta 4, Spekhardt 3, Borzas, Csomor, Gábor, Kerkovits, Máthé 2-2, Ubornyák, Szita, Kristóf, Kecskés 1-1
Győri Kristóf a bronzéremmel zárt idényről, a saját teljesítményéről és a nyári programjáról is beszélt.
A junior férfi kéziválogatott Brazília ellen kezd Plockban, együttesünkből Juhász Ádám a keret tagja.
Férfi kézilabdacsapatunk augusztusban a szlovák bajnokkal is megmérkőzik a 2025/26-os évad előtt.
A nyáron Koller Tamás érkezik az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapatába.
Férfi kézilabdázóink különleges edzésen vettek részt, igazi példaképekkel - VIDEÓ!
Férfi kézilabdacsapatunk tizennégy év után lett bronzérmes; vezetőedzőnk szezonértékelője következik.
Az évad végén már nem is a harmadik hely volt az igazi kérdés, hanem az, hogy lesz-e lehetőség csodát tenni.
Hat szezon után, történelmi bronzéremmel a nyakában távozik férfi kézilabdázóink átlövője, Jakub Mikita.