2021. október 22.
Újabb lehengerlő győzelem férfi kéziseinktől
A hét lövésből hét gólt szerző Imre Bence vezérletével simán verte férfi kézilabdacsapatunk a Budakalászt is.

Férfi kézilabda NB I, 6. forduló:
Ferencváros-Budakalász 30-24 (15-10)
gólszerzőink: Imre 7, Kovacsics 5, Nagy 4, Ónodi-Jánoskúti 4, Füzi 3, Bohács 2, Prainer 2, Bognár, Andjelic, Mikita

A magabiztos egri siker után második legeredményesebb játékosunk, a betegséggel küzdő Bujdosó Bendegúz és csapatkapitányunk, Pordán Bálint nélkül fogadtuk a Budakalászt, amely pont egy győzelemnyire volt előttünk a tabellán a forduló előtt. Ahogy az várható volt, az elején fej-fej mellett haladt a két csapat, főleg Nagy Bence góljairól szólt az első negyed óra.

A Budakalász a 13. percben vezetett először és utoljára (6-7). Ekkor egy 4-0-s szériát produkáltunk, elhúztunk hárommal, és bár 10-9-re feljöttek a vendégek, de egy újabb, ezúttal 5-0-s sorozatot követően hat góllal elmentünk, főleg a kiválóan védő Marián Zernovicnak és a Debreczeni Dávid, Jakub Mikita páros irányította, remekül védekező falnak köszönhetően. De a szemtelenül fiatal Ónodi-Jánoskúti Máté, Imre Bence tizenéves jobb szárny is lőtt öt gólt az első félidőben, amelynek végén 15-10-re vezettünk.

A második játékrész a 19. születésnapját egy héttel ezelőtt ünneplő Imre Bence parádéjával kezdődött, a Bujdosó Bendegúzt helyettesítő jobbszélső zsinórban három gólt dobott, csatlakozott hozzá Kovacsics Péter és Füzi Dani is a góllövésben, Marián Zernovic pedig tovább remekelt a kapuban, így 20 perccel a vége előtt máris nyolccal vezettünk. (23-15)

Horváth Attila ezután több kulcsemberét is pihentette, mindenkinek lehetőséget adott, akik élni tudtak a lehetőséggel, Bognár Alex például a mérkőzés legszebb gólját szerezte Ónodi-Jánoskúti kínaira feltett passza után, de Bohács Sándor is lőtt két gólt, és kiharcolt egy kiállítást.

Két újonc fiatalt is avattunk: Tóth Szabolcs és Parzer Norbert is most először lépett pályára a felnőtt NB I-ben. Gratulálunk nekik, mint ahogy az egész csapatnak, a győzelemnek köszönhetően ugyanis felugrottunk az ötödik helyre a tabellán.

Jövő szombaton a Dabas vendégei leszünk.

Kövess bennünket Instagramon is:

Döntetlennel utazunk Athénba

Férfi kéziseink hullámzó meccsen játszottak döntetlent az Olympiakosszal az Ek-elődöntő odavágóján.

Mindössze egy vereséggel jön az Olympiakosz

Férfi kéziseink Ek-elődöntős riválisa remek szezont fut, de előnyt kell szereznünk az athéni visszavágóra!

Bujdosó Bendegúz: Nüanszok dönthetnek a görögök ellen

Kézisünknek a jelenlegi a nyolcadik szezonja a Ferencvárosban, amely akár a legsikeresebb is lehet.

Összeállt a védekezés, magabiztosan győztük le a PLER-t

Férfi kéziseink megfogyatkozva is legyőzték a fővárosi riválist, és ideiglenesen felléptek a harmadik helyre.

Kitűnő formában lévő PLER-hez látogatunk

Férfi kéziseink szerdán kulcsfontosságú fővárosi bajnokit játszanak a szombati Európa-kupa elődöntő előtt.

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.