2023. november 10.
Végig vezetve nyertünk újra
Férfi kéziseink hat góllal múlták felül az újonc PLER-Budapestet az Elek Gyula Arénában.

Ha a saját játékunkat játsszuk, nem lehet gond – mondta Prainer Viktor a péntek esti, PLER-Budapest elleni bajnoki előtt. S valóban joggal gondoltuk: ha csapatunk úgy játszik, ahogyan tud, le kell győznünk az elmúlt hetekben egyébként alaposan megerősített riválist.

Hullottak a gólok az első percekben, a védekezéssel nem lehettünk maradéktalanul elégedettek, de azért annak örülhettünk, hogy mi találtunk be többször. Bő tíz perc után Győri Kristóf üres kapus góljával már 9-6-ra vezettünk. Amennyire tudott, kapaszkodott a PLER, de szépen lassan kezdtünk elhúzni, 20-14-nél megvolt az esélye annak is, hogy már az első félidőben eldöntjük a mérkőzést, és kicsit kényelmesebb második harminc perc elé nézünk. Ez végül nem jött össze, a szünetig négy gólra zárkóztak a vendégek (24-20).

A szünet után gyorsan visszaállítottuk a hatgólos fórt, de annyira jó periódust nem produkáltunk, amely minden kérdést lezárt volna, így az utolsó bő tíz percre „csak” plusz néggyel fordultunk rá. A biztos két pontért persze azért nem kellett aggódnunk, hiszen rendre jött egy-egy jó megoldás vagy egy nagy védés a második félidőt végigvédő Borbély Ádámtól. Hatgólos, 40-34-es ferencvárosi siker lett a vége, megérdemelten győztünk.

Legközelebb másfél hét múlva az Eger elleni bajnokin lépünk újra pályára, ismét hazai pályán, az Elek Gyula Arénában.

K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
9. forduló

FTC-Green Collect – PLER-Budapest 40-34 (24-20)
Gólszerzők:
Nagy B. 9, Lékai 7, Balogh 4, Debreczeni 4, Ónodi-Jánoskúti 4, Prainer 3, Bognár 2, Bujdosó 1, Csörgő 1, Füzi 1, Győri 1, Kovacsics 1, Mikita 1, Szepesi 1, ill. Andjelic 6, Bak 5, Dissinger 5, Simotics 5, Sunajko 5, Fodor 4, Tóth Á. 3, Zobec 1

Kikaptunk Egerben

Hosszú hetek óta sérülésektől sújtott férfi kézilabdacsapatunk nem bírt a bennmaradásért harcoló riválissal.

Kőkemény csata vár ránk az utolsó idegenbeli meccsen

Férfi kéziseink a bennmaradásért foggal-körömmel harcoló Eger otthonában lépnek pályára szombat este.

Korábban kezdődik férfi kéziseink évadzáró bajnokija

A május 15-i mérkőzésen búcsúznak távozó játékosaink, így Kielbe igazoló válogatott szélsőnk, Imre Bence is.

Pásztor István: Csak gratulálni tudtam a fiúknak

Férfi kézilabdázóink az Olympiakosz elleni vereséggel búcsúztak az Európa-kupától; vezetőedzőnket kérdeztük.

Nagyot harcoltunk, de búcsúztunk az Európa-kupából

Férfi kézilabdacsapatunk kulcsembereit nélkülözve vereséget szenvedett az Olympiakosz elleni Ek-elődöntőben.

El kell vennünk a görögök veretlenségét az Ek-döntőért

Férfi kéziseink szombaton Athénban lépnek pályára az Európa-kupa elődöntőjében az Olympiakosz ellen.

Egy pont Bogláron maradt

Férfi kéziseink ötgólos hátrányból felállva végül döntetlent játszottak a HSA NEKA otthonában.