2022. május 29.
Európa, jövünk!
Férfi kézilabdacsapatunk az utolsó fordulóban Veszprémben aratott győzelmével európai kupainduló!

Úgy érkeztünk a kis Veszprémhez, hogy ha egy pontot is szerzünk, akkor megvan az európai kupaindulás, míg a hazaiakon már nem volt semmilyen nyomás. Ez meg is látszódott a mérkőzés elején, nagyon idegesen kezdtünk, a veszprémiek hét perc után 6-3-ra vezettek, de még mielőtt elkezdett volna kísérteni a tavalyi mérkőzés, amikor csúnya vereséget szenvedtünk tőlük, elkezdtünk felzárkózni. Egy 5-1-es sorozattal máris nálunk volt az előny, ekkor főleg Debreczeni Dávid és Bujdosó Bendegúz szállította a gólokat.

Sikerült még fordítania a hazai csapatnak, de 11-11 után Nagy Bence, Füzi Dani és Kovacsics Petya góljaival, valamint Győri Kristóf védéseivel szépen lépdeltünk el, és a szünetben három góllal vezettünk. (14-17)

A második játékrészben már szemernyi kétség sem férhetett ahhoz, hogy ki nyeri ezt a mérkőzést, nagyon magabiztos játékkal növeltük előnyünket, kínaiztunk, üreskapus gólokat lőttünk, hét góllal is vezettünk (23-30), és végül négygólos győzelmet arattunk.

Csapatunk ezzel a negyedik helyen végzett a tabellán, megelőzve a Tatabányát, így indulhatunk az Európa-ligában, a bajnokság gólkirálya pedig bónuszként Nagy Bence lett 171 góllal.

A Ferencváros történelmében mostanáig egyszer, a 2009/2010-es szezonban fordul elő, hogy a női és a férfi kézilabdacsapat is európai kupainduló lett.

Férfi kézilabda NB I, 26. forduló
Fejér-B.Á.L. Veszprém–Ferencváros 28-32 (14-17)
Gólszerzőink: Bujdosó 6, Füzi 5, Nagy 5, Kovacsics 4, Bognár 4, Ónodi-Jánoskúti 3, Debreczeni 2, Pordán 2, Mikita

Sok hiányzóval is helyt álltunk a Veszprém ellen

Férfi kéziseink kikaptak ugyan a Telekom Veszprémtől, de láttunk biztató jeleket a jövő hétre.

Korábban kezdődik az Olympiakosz-meccs!

Előrehozott időpontban kezdődik a jövő heti Európa-kupa elődöntő, így át lehet majd érni a futball bajnokira.

A héten a második BL-csapat következik

Itt az újabb nagy feladat férfi kézisienk előtt, a Telekom Veszprém érkezik az Elek Gyula Arénába.

Kikaptunk Szegeden, góllal debütáltak a Mészáros ikrek

Az első negyedórában szorosan tartottuk a meccset, utána pedig fiataljaink bizonyíthattak a Pick Arénában.

Pásztor István: A jövő hét lesz kulcsfontosságú!

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője a Szeged és a Veszprém elleni célokról beszélt.

Szegeden folytatódik az elképesztően sűrű menetelés

Három nappal a Tatabánya elleni rangadó után a BL-playoffot megjárt Szeged otthonába utaznak férfi kéziseink.

Már kedden érdemes belépőt venni a Veszprém-meccsre

Keddtől férfi kéziseink bajnoki meccse mellett az Olympiakosz elleni Ek-rangadóra is lehet jegyet vásárolni.

Drámai végjátékban döntetlen lett a rangadó

Fordulatos és izgalmas meccsen közel lehetetlen helyzetből mentettek pontot férfi kéziseink a Tatabánya ellen.