2020. december 3.
A Fradi nyerte az akadémiák csatáját
Serdülő és ifjúsági lány csapatunk is megőrizte hibátlan mérlegét a legnagyobb rivális Debrecen ellen.

A két korosztályos bajnokságban az első két helyezett csapott össze az Elek Gyula Arénában. Szarka Éva serdülő együttese az ugyancsak hibátlan mérleggel bíró Debreceni Kézilabda Akadémia ellen az álmos kezdés (0-3) után gyorsan fordítani tudott (egy 5-0-s szériával 5-3-ra), és innentől már nem adta ki a vezetést a kezéből. A szünetben 12-11-ra vezettünk, a második félidő elején pedig elmentünk négy góllal (16-12), eldöntve ezzel a mérkőzést. Legeredményesebb játékosunk az ifibe is feljátszó Simon Petra (5 gól) és Zentai Dorottya (4 gól) volt. Győzelmünknek köszönhetően egyedüli százszázalékos csapatként vezetjük a serdülő tabellát.

Ugyancsak az első két helyezett csatáját hozta az ifjúsái rangadó, amelyen a még hibátlan Ferencváros az öt győzelemmel és egy döntetlennel álló Debrecent fogadta. Ez a mérkőzés azonban csak papíron volt rangadó, a pályán nem látszott, hogy két területi akadémia csap össze. A vendégek a 12. percig, 6-6-ig tudták tartani a lépés Simics Judit gárdájával, amely Zsigmond Panna védéseinek és jó helyzetkihasználásunknak köszönhetően fokozatosan lépett el: a szünetben már nyolc gól (20-12) volt a két csapat között.

A második félidő is hazai gálajátékot hozott: az első hét percben egy 7-0-s szériával 27-12-re elmentünk, végleg elvéve a Debrecen lelkesedését. A végére egészen elképesztő, 21 gólos győzelmet arattunk (43-22), amely komoly erődemonstráció a legnagyobb riválissal és az egész mezőnnyel szemben. Legeredményesebb játékosunk a nyolcgólos Ballai Borbála és a hétgólos Kovalcsik Jázmin volt. Nyolcadik győzelmünkkel, hibátlanul, magasan a legtöbb gólt dobva (8 mérkőzésen 350-et), +174-es gólkülönbséggel vezetjük az ifi bajnokság tabelláját.

Kövess bennünket Instagramon is:

Ezüstéremmel tért haza U20-as fiúcsapatunk Nagybányáról

Keményen küzdve a második helyig jutott U20-as fiú kézilabdacsapatunk a nagybányai felkészülési tornán.

Az első 15 meccsén veretlen maradt ifjúsági csapatunk

Kézilabda-akadémiánk U20-as fiúcsapata pazarul kezdte a szezont, erről kérdeztük Kiss György vezetőedzőt.

„Megérezték, milyen a felnőttek között kézilabdázni”

Öt akadémistánk is debütált az Európa-kupában, erről kérdeztük akadémiánk sportigazgatóját, Kökény Beatrixot.

Az idén is lesz közös akadémiai kiválasztó

Újra közös kiválasztót rendeznek az államilag támogatott kézilabda-akadémiák, részletek a cikkben.

A bravúros start után megjött az étvágy

Három forduló után hibátlanok U19-es női kéziseink az NB I/B-ben; a vezetőedzőt, Illés Mártont kérdeztük.

Vereséggel kezdett a válogatott az U17-es Eb-n

A remek első félidő után a másodikban nem bírtak a franciákkal a mieink, így kikaptak az Eb-nyitányon.

Három akadémistánkkal startol a montenegrói U17-es Eb

A szerdán kezdődő U17-es Eb-n Balogh Veronika, Himer Laura és Szeibert Anna is ott lesz a magyar csapatban.

Egy ezüstéremmel zártuk az utánpótlás négyes döntőket

Mindhárom szombati helyosztón vereséget szenvedtek akadémiánk csapatai az utánpótlás FINAL4-n.