2022. augusztus 8.
A vb-bronzért játszhatnak ifista lányaink
Hiába Simon Petra kilenc gólja, a magyar női ifi kéziválogatott kikapott a vb-elődöntőben.

Női ifjúsági világbajnokság, elődöntő:
Dél-Korea – Magyarország 30-29 (17-16)
gólszerzőink: Simon 9, Csernyánszki 8, Kovalcsik 5, Gém 3, Molnár 2, Juhász, Varga

Kiválóan kezdtük az elődöntőt, tíz perc után 6-4-re vezettünk. A rövidzárlat a 18. perctől jött, amikor 10-8-ról egy 5-1-es sorozattal a rendkívül gyorslábú koreaiak 13-11-re elhúztak, sőt, három is volt a két csapat között a különbség. (12-15) Ám ezután Simon Petra és Gém Léna góljaival egyenlíteni tudtunk (16-16) – a két játékos az elmúlt években együtt szerepelt a Ferencvárosban, ez meg is látszódott kettőjük összjátékán. Simon hét, Gém pedig három góllal zárta az első félidőt, míg Csernyánszki négy gólnál járt a szünetben, amelyben Dél-Kora eggyel vezetett.

A második játékrészt is jól kezdtük, fordítottunk, és két góllal elmentünk, de Dél-Korea az 50. percben átvette a vezetést, sőt, három góllal is elhúzott (28-25) főleg a magára találó kapusának köszönhetően, és innentől már nem sikerült egyenlítenünk.

Ami a ferencvárosi kötődésű játékosokat illeti, Simon Petra a második félidőre elfáradt, de így is összesen kilenc góllal zárt, Sass Kincsőnek volt néhány szép védése, Imre Szofi és Kármán Luca nem kapott lehetőséget, míg Gém Léna hiába produkált egy jó első félidőt, a második játékrészben őt sem küldte a pályára Bohus Bea.

A mieink szerdán Hollandiával játszanak a bronzéremért.

Ezüstéremmel tért haza U20-as fiúcsapatunk Nagybányáról

Keményen küzdve a második helyig jutott U20-as fiú kézilabdacsapatunk a nagybányai felkészülési tornán.

Az első 15 meccsén veretlen maradt ifjúsági csapatunk

Kézilabda-akadémiánk U20-as fiúcsapata pazarul kezdte a szezont, erről kérdeztük Kiss György vezetőedzőt.

„Megérezték, milyen a felnőttek között kézilabdázni”

Öt akadémistánk is debütált az Európa-kupában, erről kérdeztük akadémiánk sportigazgatóját, Kökény Beatrixot.

Az idén is lesz közös akadémiai kiválasztó

Újra közös kiválasztót rendeznek az államilag támogatott kézilabda-akadémiák, részletek a cikkben.

A bravúros start után megjött az étvágy

Három forduló után hibátlanok U19-es női kéziseink az NB I/B-ben; a vezetőedzőt, Illés Mártont kérdeztük.

Vereséggel kezdett a válogatott az U17-es Eb-n

A remek első félidő után a másodikban nem bírtak a franciákkal a mieink, így kikaptak az Eb-nyitányon.

Három akadémistánkkal startol a montenegrói U17-es Eb

A szerdán kezdődő U17-es Eb-n Balogh Veronika, Himer Laura és Szeibert Anna is ott lesz a magyar csapatban.

Egy ezüstéremmel zártuk az utánpótlás négyes döntőket

Mindhárom szombati helyosztón vereséget szenvedtek akadémiánk csapatai az utánpótlás FINAL4-n.