2022. június 11.
Az aranyért és a bronzért küzdhetünk a NEKA-val
Serdülő fiú csapatunk bejutott a döntőbe, ifistáink pedig bronzmeccset játszanak a Final Fourban.

Fiú serdülő Final Four, elődöntő:
FTC Kézilabda Akadémia-Csurgó 27-26 (12-14)
gólszerzőink: Juhász 7, Győri 6, Tóth 6, Nyesó 2, Gál 2, Funk 2, Szegner, Fülöp

Serdülő fiú csapatunk kezdte a napot a Csurgó együttese ellen. Kende Péter vezetőedző nem nevezett egyetlen 2004-es születésű játékost sem az elődöntőre, ugyanazokkal a fiatalokkal vágott neki a Final Fournak, akikkel végigjárta szezon közben az ide vezető utat.

Kiválóan kezdtünk, hat percig nem tudott gólt dobni a Csurgó, 4-0-ra sikerült ellépnünk, amikor jött az ellenfél időkérése. Sikerült az előnyünket tartani a 11. percig, ám 8-4 után egy 6-1-es szériával fordítani tudott a rendkívül keményen védekező Csurgó. Sokat cseréltünk, próbálta frissíteni csapatát Kende Péter, de a somogyiak fokozatosan léptek el, hárommal is vezettek (12-15), a szünetben pedig kettő gól volt a hátrányunk. (12-14)

A második játékrész egy csurgói góllal kezdődött, utána azonban Tóth Levente, Győri Zsombor és Juhász Ádám vezérletével egy 6-0-s sorozatot produkáltunk, és 18-15-re fordítottunk. Mint utólag kiderült, ez volt a mérkőzés fordulópontja, innentől már nem engedtük át a vezetést az ellenfélnek, amely egyenlíteni ugyan még tudott, de a hajrát érett játékkal lehoztuk, így 27-26-ra nyertünk, és bejutottunk a Final Four döntőjébe. A vasárnapi aranycsatában a Pick-Szegedet 26-23-ra legyőző NEKA lesz az ellenfél.

Férfi ifjúsági Final Four, elődöntő:
FTC Kézilabda Akadémia-Győr 25-29 (16-15)
gólszerzőink: Vári 5, Parzer 4, Szabados 4, Turák 3, Török Á. 3, Siklós-Szondi 2, Jenei 2, Tóth, Kranjec

A nap utolsó mérkőzésén ifistáink léptek pályára, az ellenfél a Győr volt. Már az első percben megszereztük a vezetést, amelyet folyamatosan növelni tudtunk elsősorban Vári Márk gólerős játékával és a helyzeteit kiváló százalékkal kihasználó Szabados Márton vezérletével.

Négy is volt az előnyünk (9-5), amelyet azonban a félidő második felében szisztematikusan dolgozott le a Győr. Az utolsó percben sikerült is egyenlíteniük (15-15), de Török Ádám pár másodperccel a vége előtt betalált, így a szünetre 16-15-ös vezetéssel vonulhattunk.

A második játékrészben a győriek szépen lassan felőröltek bennünket, csak a négy gólig jutó Parzer Norbert és a több bravúrt is bemutató Misinszki László nyújtott kiemelkedőbbet, a többiek nem tudták hozni az első félidőben mutatott teljesítményt, így négy góllal kikaptunk. A vasárnapi bronzmérkőzésen a PLER-től 32-30-as vereséget szenvedő NEKA lesz az ellenfél.

Ezüstéremmel tért haza U20-as fiúcsapatunk Nagybányáról

Keményen küzdve a második helyig jutott U20-as fiú kézilabdacsapatunk a nagybányai felkészülési tornán.

Az első 15 meccsén veretlen maradt ifjúsági csapatunk

Kézilabda-akadémiánk U20-as fiúcsapata pazarul kezdte a szezont, erről kérdeztük Kiss György vezetőedzőt.

„Megérezték, milyen a felnőttek között kézilabdázni”

Öt akadémistánk is debütált az Európa-kupában, erről kérdeztük akadémiánk sportigazgatóját, Kökény Beatrixot.

Az idén is lesz közös akadémiai kiválasztó

Újra közös kiválasztót rendeznek az államilag támogatott kézilabda-akadémiák, részletek a cikkben.

A bravúros start után megjött az étvágy

Három forduló után hibátlanok U19-es női kéziseink az NB I/B-ben; a vezetőedzőt, Illés Mártont kérdeztük.

Vereséggel kezdett a válogatott az U17-es Eb-n

A remek első félidő után a másodikban nem bírtak a franciákkal a mieink, így kikaptak az Eb-nyitányon.

Három akadémistánkkal startol a montenegrói U17-es Eb

A szerdán kezdődő U17-es Eb-n Balogh Veronika, Himer Laura és Szeibert Anna is ott lesz a magyar csapatban.

Egy ezüstéremmel zártuk az utánpótlás négyes döntőket

Mindhárom szombati helyosztón vereséget szenvedtek akadémiánk csapatai az utánpótlás FINAL4-n.