2021. július 16.
Ballai vezérletével Eb-döntős a magyar válogatott!
Bejutott a döntőbe junior kéziválogatottunk a celjei Európa-bajnokságon.

A ferencvárosi Ballai Borbálát és Ferenczy Diát is a soraiban tudó magyar válogatott százszázalékos teljesítménnyel vágott neki az elődöntőnek, és ennek megfelelően kiválóan is kezdte a mérkőzést, hiszen az első negyed óra után már öt góllal (12-7) vezetett. A svédek azonban a félidő végére feljöttek egy gólra, a szünetben 16-15 volt a magyar előny.

A második játékrész elején a vezetést is átvették a skandinávok, de 21-21 után egy 10-4-es rohammal végleg eldöntötte a továbbjutást ifj. Kiss Szilárd együttese, a végén már csak az volt a kérdés, hogy hány góllal nyerünk. A 33-26-os magabiztos sikerrel a magyar válogatott bejutott a fináléba, ahol a franciákat 25-24-re legyőző oroszokkal találkozik. Az elődöntő egyik legjobbja a ferencvárosi Ballai Borbála volt a maga hat góljával, amelyet az EHF statisztikája szerint hét lövésből ért el.

A Magyarország-Oroszország döntőt vasárnap, 14.30-kor rendezik Celjében.

Kövess bennünket Instagramon is:

Elkezdődött a felkészülés az akadémián

Felmérésekkel és termi edzésekkel elkezdődött a munka az FTC Kézilabda Akadémián.

Európa-bajnok a magyar női válogatott!

Százszázalékos teljesítménnyel aranyérmes a magyar junior női kéziválogatott az Európa-bajnokságon!

Európa-bajnok a magyar strandkézi-válogatott!

Veretlenül aranyérmes lett az U17-es strandkézilabda-Európa-bajnokságon a magyar női válogatott.

A Hónap Kézisei a Fradi lánycsapatai!

Májusban Győriné Tóth Beatrix két csapata, az FTC U9, U8 lánycsapatai érdemelték ki a Hónap Kézisei címet.

Tornagyőztes a válogatott, ferencvárosi akadémistákkal

Megnyerte a Siófokon rendezett Négy Nemzet Tornáját a magyar junior női kézilabda-válogatott.