2023. június 2.
Döntőben az ifi lányok, bronzmeccs vár a serdülőkre
Pénteken tartották az elődöntőket az utánpótlás négyes döntőkön – egy győzelem és két vereség a mérlegünk.

Mint arról beharangozó cikkünkben beszámoltunk, pénteken három akadémiai együttesünk volt érdekelt az utánpótlás kézilabda-bajnokság négyes döntőiben.

A serdülő fiúk Gyálon a BFKA-Veszprém gárdájával találkoztak a fináléba kerülésért. Az első félidőben a mieink többnyire futottak az eredmény után, mínusz háromnál távolabb azonban nem kerültek a bakonyiaktól, és a szünetre vissza is jöttünk iksz közeli állásra (13-14).

A fordulás után megfordítottuk a meccset, vezettünk többször hárommal is, de a hajrában nem bírtunk el egy 0-4-es szériát, így 34-31-gyel a Veszprém jutott a döntőbe, csapatunkra pedig a bronzmeccs vár szombat délelőtt a NEKA ellen.

A lány serdülőegyüttesünk az alapszakaszban százszázalékos NEKA alakulatával találkozott Szigetszentmiklóson. A kezdés kiválóan sikerült, tíz perc után négy góllal vezettünk, ezt követően visszajöttek, sőt, vezettek is a bogláriak. A játékrész hajrájában viszont ismét a mieink voltak jobbak, és egygólos előnnyel mehettek a szünetre (15-14).

A második félidő elején átvette a találkozó irányítását ellenfelünk, és bár a mieink folyamatosan kapaszkodtak, kilenc perccel a vége előtt feljöttek két gólra, az egyenlítés nem jött össze. Szombaton 11 órától az Győr elleni összecsapáson azonban még adott lesz az éremszerzés lehetősége.

Az eseményre a Keleti csoport alapszakaszgyőzteseként érkezett ifjúsági lánycsapatunk a Dunaújváros ellen kezdte a tornát. Az elején többnyire ellenfelünk akarata érvényesült, de már az félidőben átvették a vezetést a mieink. A folytatásban szintén kiélezett küzdelem folyt, csak az utolsó percekben érezhettük biztosnak a sikert, végül 29-27-es győzelemmel jutottunk be a döntőbe, amelyben a NEKA következik.

A találkozót követően Illés Márton vezetőedző és Horváth Fanni nyilatkozott:

UTÁNPÓTLÁS KÉZILABDA-BAJNOKSÁG, NÉGYES DÖNTŐK

U18-as fiúk (Gyál, Sportcsarnok és Kézilabda Képzési Központ)
Elődöntő

FTC Kézilabda Akadémia – BFKA-Veszprém 31-34 (13-14)

U19-es lányok (Szigetszentmiklós, SZKSK Kézilabdacsarnok)
Elődöntő

FTC Kézilabda Akadémia – DKKA 29-27 (13-10)

U17-es lányok (Szigetszentmiklós, SZKSK Kézilabdacsarnok)
Elődöntő

FTC Kézilabda Akadémia – NEKA 28-32 (15-14)

Ezüstéremmel tért haza U20-as fiúcsapatunk Nagybányáról

Keményen küzdve a második helyig jutott U20-as fiú kézilabdacsapatunk a nagybányai felkészülési tornán.

Az első 15 meccsén veretlen maradt ifjúsági csapatunk

Kézilabda-akadémiánk U20-as fiúcsapata pazarul kezdte a szezont, erről kérdeztük Kiss György vezetőedzőt.

„Megérezték, milyen a felnőttek között kézilabdázni”

Öt akadémistánk is debütált az Európa-kupában, erről kérdeztük akadémiánk sportigazgatóját, Kökény Beatrixot.

Az idén is lesz közös akadémiai kiválasztó

Újra közös kiválasztót rendeznek az államilag támogatott kézilabda-akadémiák, részletek a cikkben.

A bravúros start után megjött az étvágy

Három forduló után hibátlanok U19-es női kéziseink az NB I/B-ben; a vezetőedzőt, Illés Mártont kérdeztük.

Vereséggel kezdett a válogatott az U17-es Eb-n

A remek első félidő után a másodikban nem bírtak a franciákkal a mieink, így kikaptak az Eb-nyitányon.

Három akadémistánkkal startol a montenegrói U17-es Eb

A szerdán kezdődő U17-es Eb-n Balogh Veronika, Himer Laura és Szeibert Anna is ott lesz a magyar csapatban.

Egy ezüstéremmel zártuk az utánpótlás négyes döntőket

Mindhárom szombati helyosztón vereséget szenvedtek akadémiánk csapatai az utánpótlás FINAL4-n.