2021. július 18.
Európa-bajnok a magyar női válogatott!
Százszázalékos teljesítménnyel aranyérmes a magyar junior női kéziválogatott az Európa-bajnokságon!

Ifj. Kiss Szilárd csapata a szlovéniai fináléban Oroszországgal csapott össze szép számú magyar szurkolótábor előtt, és már az első perctől kezdve egyértelműsítette, hogy itt nem győzhet más, csak a magyar válogatott. Hat perc után már 5-2-re vezettünk, így időt is kellett kérniük az oroszoknak, ám a különbség nemhogy csökkent volna, de nőtt is, már hét góllal, 14-7-re is vezettünk, a szünetben pedig hat gól (17-11) volt a két csapat között.

A második félidőben sem változott a játék képe, a mieink – ahogyan az egész Eb-n, úgy a döntőben is - nagyon magabiztos játékkal 31-22-re nyertek, megszerezve ezzel az aranyérmet.

Az FTC Kézilabda Akadémiát képviselő három játékos közül Ferenczy Dia fantasztikus teljesítményt nyújtva, öt lövéséből ötöt gólra váltva a döntő egyik legjobbja volt, Ballai Borbála is szerzett egy gólt, míg Zsigmond Panna a második félidőben beállva több bravúrt is bemutatott.

Mérai Maja bekerült az Eb All Star-csapatába, míg Kajdon Blankát nemcsak a döntő, hanem az Európa-bajnokság legjobb játékosának is megválasztották!

Gratulálunk, lányok, nagyon büszkék vagyunk rátok!

A magyar női junior válogatott Eb-kerete:
Kapusok: BUKOVSZKY ANNA (Váci NKSE), NÉMETH Kata (Boglári Akadémia-SZISE), ZSIGMOND Panna (FTC)
Jobbszélső: PÁLFFY Anna (Váci NKSE)
Jobbátlövő: FERENCZY Diána (FTC)
Irányítók: BALLAI Borbála (FTC), BESSZER Borbála (Alba Fehérvár KC), FARKAS Johanna (Boglári Akadémia-SZISE), KAJDON Blanka (Boglári Akadémia-SZISE), KUKELY Anna (Békéscsabai ENKSE), MLINKÓ Zsófia (Boglári Akadémia-SZISE)
Beállók: BÁNHIDI Barbara (Boglári Akadémia-SZISE), FARAGÓ Luca (Boglári Akadémia-SZISE), VILÁGOS Diána (Győri Audi ETO KC)
Balátlövők: JUHÁSZ Gréta (Boglári Akadémia-SZISE), KORONCZAI Petra (Boglári Akadémia-SZISE)
Balszélsők: MÉRAI Maja (Boglári Akadémia-SZISE), VÁMOS Míra (Boglári Akadémia-SZISE)

Kövess bennünket Instagramon is:

Ezüstéremmel tért haza U20-as fiúcsapatunk Nagybányáról

Keményen küzdve a második helyig jutott U20-as fiú kézilabdacsapatunk a nagybányai felkészülési tornán.

Az első 15 meccsén veretlen maradt ifjúsági csapatunk

Kézilabda-akadémiánk U20-as fiúcsapata pazarul kezdte a szezont, erről kérdeztük Kiss György vezetőedzőt.

„Megérezték, milyen a felnőttek között kézilabdázni”

Öt akadémistánk is debütált az Európa-kupában, erről kérdeztük akadémiánk sportigazgatóját, Kökény Beatrixot.

Az idén is lesz közös akadémiai kiválasztó

Újra közös kiválasztót rendeznek az államilag támogatott kézilabda-akadémiák, részletek a cikkben.

A bravúros start után megjött az étvágy

Három forduló után hibátlanok U19-es női kéziseink az NB I/B-ben; a vezetőedzőt, Illés Mártont kérdeztük.

Vereséggel kezdett a válogatott az U17-es Eb-n

A remek első félidő után a másodikban nem bírtak a franciákkal a mieink, így kikaptak az Eb-nyitányon.

Három akadémistánkkal startol a montenegrói U17-es Eb

A szerdán kezdődő U17-es Eb-n Balogh Veronika, Himer Laura és Szeibert Anna is ott lesz a magyar csapatban.

Egy ezüstéremmel zártuk az utánpótlás négyes döntőket

Mindhárom szombati helyosztón vereséget szenvedtek akadémiánk csapatai az utánpótlás FINAL4-n.