2021. július 18.
Európa-bajnok a magyar női válogatott!
Százszázalékos teljesítménnyel aranyérmes a magyar junior női kéziválogatott az Európa-bajnokságon!

Ifj. Kiss Szilárd csapata a szlovéniai fináléban Oroszországgal csapott össze szép számú magyar szurkolótábor előtt, és már az első perctől kezdve egyértelműsítette, hogy itt nem győzhet más, csak a magyar válogatott. Hat perc után már 5-2-re vezettünk, így időt is kellett kérniük az oroszoknak, ám a különbség nemhogy csökkent volna, de nőtt is, már hét góllal, 14-7-re is vezettünk, a szünetben pedig hat gól (17-11) volt a két csapat között.

A második félidőben sem változott a játék képe, a mieink – ahogyan az egész Eb-n, úgy a döntőben is - nagyon magabiztos játékkal 31-22-re nyertek, megszerezve ezzel az aranyérmet.

Az FTC Kézilabda Akadémiát képviselő három játékos közül Ferenczy Dia fantasztikus teljesítményt nyújtva, öt lövéséből ötöt gólra váltva a döntő egyik legjobbja volt, Ballai Borbála is szerzett egy gólt, míg Zsigmond Panna a második félidőben beállva több bravúrt is bemutatott.

Mérai Maja bekerült az Eb All Star-csapatába, míg Kajdon Blankát nemcsak a döntő, hanem az Európa-bajnokság legjobb játékosának is megválasztották!

Gratulálunk, lányok, nagyon büszkék vagyunk rátok!

A magyar női junior válogatott Eb-kerete:
Kapusok: BUKOVSZKY ANNA (Váci NKSE), NÉMETH Kata (Boglári Akadémia-SZISE), ZSIGMOND Panna (FTC)
Jobbszélső: PÁLFFY Anna (Váci NKSE)
Jobbátlövő: FERENCZY Diána (FTC)
Irányítók: BALLAI Borbála (FTC), BESSZER Borbála (Alba Fehérvár KC), FARKAS Johanna (Boglári Akadémia-SZISE), KAJDON Blanka (Boglári Akadémia-SZISE), KUKELY Anna (Békéscsabai ENKSE), MLINKÓ Zsófia (Boglári Akadémia-SZISE)
Beállók: BÁNHIDI Barbara (Boglári Akadémia-SZISE), FARAGÓ Luca (Boglári Akadémia-SZISE), VILÁGOS Diána (Győri Audi ETO KC)
Balátlövők: JUHÁSZ Gréta (Boglári Akadémia-SZISE), KORONCZAI Petra (Boglári Akadémia-SZISE)
Balszélsők: MÉRAI Maja (Boglári Akadémia-SZISE), VÁMOS Míra (Boglári Akadémia-SZISE)

Kövess bennünket Instagramon is:

Elkezdődött a felkészülés az akadémián

Felmérésekkel és termi edzésekkel elkezdődött a munka az FTC Kézilabda Akadémián.

Ballai vezérletével Eb-döntős a magyar válogatott!

Bejutott a döntőbe junior kéziválogatottunk a celjei Európa-bajnokságon.

Európa-bajnok a magyar strandkézi-válogatott!

Veretlenül aranyérmes lett az U17-es strandkézilabda-Európa-bajnokságon a magyar női válogatott.

A Hónap Kézisei a Fradi lánycsapatai!

Májusban Győriné Tóth Beatrix két csapata, az FTC U9, U8 lánycsapatai érdemelték ki a Hónap Kézisei címet.

Tornagyőztes a válogatott, ferencvárosi akadémistákkal

Megnyerte a Siófokon rendezett Négy Nemzet Tornáját a magyar junior női kézilabda-válogatott.