Győzelemmel kezdtük a vax nélküli vébét
Nem okozott gondot Argentína legyőzése a női ifjúsági kéziválogatottnak a világbajnokság nyitónapján.

Ifjúsági női kézilabda-vb, H csoport, 1. forduló:
Magyarország-Argentína 39-23 (16-11)
gólszerzőink: Farkas 7, Csernyánszki 6, Simon 5, Kovalcsik 4, Csíkos 3, Bucsi 3, Juhász 3, Szabó L. 2, Szabó A. 2, Kármán, Kövér, Panyi

A mieink a csoport leggyengébb tagja ellen kezdték meg az észak-macedóniai vébét, és ahogy az várható volt, önbizalom növelő győzelmet arattak. Ugyan az első 10-15 percben még idegeskedtek a magyar lányok, de aztán folyamatos léptünk el, többek között a ferencvárosi Imre Szofi védéseinek is köszönhetően.

A szünetben 16-11-re vezettünk, a második félidőben pedig bedaráltuk az argentinokat, és végül 16 gólos, 39-23-ra nyertünk. A többi fradista közül Simon Petra öt gólt lőtt, és Kármán Luca is szerzett egy találatot, míg Sass Kincső egy büntetőre állt be a kapuba.

A világbajnokság érdekessége, hogy a Nemzetközi Kézilabda-szövetség ezen a világeseményen teszteli a vax nélküli labdát, amely meglehetősen megnehezíti a játékosok dolgát.

A magyar válogatott a vasárnapi szabadnap után hétfőn, 20.30-kor a jóval erősebb Spanyolországgal, kedden, 18.30-kor pedig Franciaországgal játszik. A mérkőzéseket a Sport 1 élőben közvetíti.

Ezüstéremmel tért haza U20-as fiúcsapatunk Nagybányáról

Keményen küzdve a második helyig jutott U20-as fiú kézilabdacsapatunk a nagybányai felkészülési tornán.

Az első 15 meccsén veretlen maradt ifjúsági csapatunk

Kézilabda-akadémiánk U20-as fiúcsapata pazarul kezdte a szezont, erről kérdeztük Kiss György vezetőedzőt.

„Megérezték, milyen a felnőttek között kézilabdázni”

Öt akadémistánk is debütált az Európa-kupában, erről kérdeztük akadémiánk sportigazgatóját, Kökény Beatrixot.

Az idén is lesz közös akadémiai kiválasztó

Újra közös kiválasztót rendeznek az államilag támogatott kézilabda-akadémiák, részletek a cikkben.

A bravúros start után megjött az étvágy

Három forduló után hibátlanok U19-es női kéziseink az NB I/B-ben; a vezetőedzőt, Illés Mártont kérdeztük.

Vereséggel kezdett a válogatott az U17-es Eb-n

A remek első félidő után a másodikban nem bírtak a franciákkal a mieink, így kikaptak az Eb-nyitányon.

Három akadémistánkkal startol a montenegrói U17-es Eb

A szerdán kezdődő U17-es Eb-n Balogh Veronika, Himer Laura és Szeibert Anna is ott lesz a magyar csapatban.

Egy ezüstéremmel zártuk az utánpótlás négyes döntőket

Mindhárom szombati helyosztón vereséget szenvedtek akadémiánk csapatai az utánpótlás FINAL4-n.