Győzelemmel kezdtük a vax nélküli vébét
Nem okozott gondot Argentína legyőzése a női ifjúsági kéziválogatottnak a világbajnokság nyitónapján.

Ifjúsági női kézilabda-vb, H csoport, 1. forduló:
Magyarország-Argentína 39-23 (16-11)
gólszerzőink: Farkas 7, Csernyánszki 6, Simon 5, Kovalcsik 4, Csíkos 3, Bucsi 3, Juhász 3, Szabó L. 2, Szabó A. 2, Kármán, Kövér, Panyi

A mieink a csoport leggyengébb tagja ellen kezdték meg az észak-macedóniai vébét, és ahogy az várható volt, önbizalom növelő győzelmet arattak. Ugyan az első 10-15 percben még idegeskedtek a magyar lányok, de aztán folyamatos léptünk el, többek között a ferencvárosi Imre Szofi védéseinek is köszönhetően.

A szünetben 16-11-re vezettünk, a második félidőben pedig bedaráltuk az argentinokat, és végül 16 gólos, 39-23-ra nyertünk. A többi fradista közül Simon Petra öt gólt lőtt, és Kármán Luca is szerzett egy találatot, míg Sass Kincső egy büntetőre állt be a kapuba.

A világbajnokság érdekessége, hogy a Nemzetközi Kézilabda-szövetség ezen a világeseményen teszteli a vax nélküli labdát, amely meglehetősen megnehezíti a játékosok dolgát.

A magyar válogatott a vasárnapi szabadnap után hétfőn, 20.30-kor a jóval erősebb Spanyolországgal, kedden, 18.30-kor pedig Franciaországgal játszik. A mérkőzéseket a Sport 1 élőben közvetíti.

Európa negyedik legjobbjai Csörgőék

A negyedik helyen végzett a férfi ifjúsági kéziválogatott az Európa-bajnokságon.

Az Eb-bronzért játszhatunk

Csörgő Kristóf remekelt, de a magyar ifi kéziválogatott kikapott az Eb elődöntőjében.

Megvan a vb-bronz, és csoportelsőként az Eb-elődöntőben

A hajrában háromgólos hátrányból fordítva bronzérmes a magyar ifjúsági női válogatott a vébén!

A vb-bronzért játszhatnak ifista lányaink

Hiába Simon Petra kilenc gólja, a magyar női ifi kéziválogatott kikapott a vb-elődöntőben.

Vb-elődöntőben a nők, Eb-középdöntőben a férfiak

A ferencvárosi játékosok hathatós közreműködésével remekelnek az ifi kéziválogatottak.

Ifi vb: Norvégia is kipipálva

Norvégia magabiztos legyőzésével bejutott a negyeddöntőbe a női válogatott az ifi vébén.

Továbbjutás az ifi Eb-n

Férfi ifjúsági kéziválogatottunk Izlandot is legyőzte, így biztosan középdöntős a montenegrói Eb-n.

Ifi vb: továbbra is hibátlanul

Brazíliát is legyőzte, így közel került a negyeddöntőhöz a magyar női ifjúsági kéziválogatott a vébén.