Kedden kezdett az FTC Kézilabda Akadémia csapata az első alkalommal kiírt női ifjúsági kézilabda Bajnokok Ligájában. A zágrábi selejtezőtorna elődöntőjében a dán Ikast volt a mieink ellenfele, a győztest a házigazda Lokomotiva Zagreb várta a fináléban, míg a vesztes a Krim Ljubljanára számíthatott a bronzmeccsen.
Parádésan kezdtük az összecsapást, alig hét perc után 6-1-re vezettünk, és ez az előny többé-kevésbé megmaradt az első félidő hajrájáig. Az utolsó negyven másodpercet viszont nagyon elrontottuk, a legvégén zsinórban kaptunk hármat, és a négygólos előnyünk egyre olvadt (13-12).
A fordulás után rövid időre a vezetést is átvették az északiak, de ezt követően nagyot javult a mieink játéka, zsinórban négy találattal ismét elléptünk az ellenféltől (22-19). Bár a későbbiekben ugyan egy gólra felzárkózott az Ikast, több fordulat már nem volt a meccsben, sőt, a végére örömjáték lett belőle: 30-23-mal az FTC Kézilabda Akadémia jutott a kvalifikációs torna fináléjába.
Ezzel csapatunk egy lépésre került a sorozat budapesti négyes döntőjétől, amelybe szerdán 14 órakor a házigazda Lokomotiva Zagreb legyőzésével juthat el.
NŐI IFJÚSÁGI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
2. selejtezőtorna – Zágráb (CRO), 2026. március 31.–április 1.
FTC Kézilabda Akadémia – Ikast Handbold 30-23 (13-12)
Időpont: 2026. március 31., 14 óra
Helyszín: SD Tresnjevka, Zágráb
A ferencvárosi gólszerzők: Tarjányi 8, Tóth B. 5, Krasznai 3, Molnár N. 3, Szénási 3, Fűz 2, Hoffman 2, Horváth Zs. 2, Borbás 1, Varga O. 1
Kiegyenlített első negyedóra után kapott ki U17-es csapatunk a Győrtől az ifjúsági női kézilabda BL-ben.
Noha az első félidőben héttel is vezetett, végül egy góllal kikapott U17-es csapatunk az ifjúsági BL-ben.
U17-es csapatunk a DVSC ellen lép pályára az EHF Youth Club Trophy budapesti négyes döntőjének elődöntőjében.
Mások mellett Cirjenics-Kovacsics Anikó is várja majd a 2014 és 2018 között született gyerekeket júniusban.
Női U18-as kézilabdacsapatunk nem mindennapi módon szokott felkészülni az edzésekre, meccsekre - VIDEÓ!
Megvan csapatunk első ellenfele a női ifjúsági kézilabda Bajnokok Ligája budapesti döntő hétvégéjén.
Kende Pétert és Kiss Györgyöt Imre Bence nevelőedzőiként tüntették ki.
A Budapest Handball Cupon Mátrai Nóra együttese sportszerű döntés után megosztva lett aranyérmes.