2022. augusztus 4.
Ifi vb: továbbra is hibátlanul
Brazíliát is legyőzte, így közel került a negyeddöntőhöz a magyar női ifjúsági kéziválogatott a vébén.

Ifjúsági női kézilabda-vb, Észak-Macedónia, középdöntő:
Magyarország-Brazília 32-16 (19-10)
gólszerzőink: Kovalcsik 5, Farkas 4, Szabó A. 4, Simon 3, Panyi 3, Csíkos 2, Szabó L. 2, Csernyánszki 2, Kiss 2, Molnár 2, Kármán, Juhász, Bucsi

Brazília ellen kezdte meg középdöntős szereplését a magyar csapat, amely az eddigiektől eltérő módon villámrajtot vett: öt perc után 5-2-re, 10 perc után pedig már 10-3-ra vezetett. A két csapat között óriási volt a különbség védekezésben, támadásban, gyors lerohanásokban – a játék minden elemében. A szünetben már kilenc góllal vezettünk. (19-10)

A második félidőben sem változott a játék képe, folyamatosan növeltük az előnyünket, Bohus Bea szövetségi edző tudta a legjobbjait pihentetni, és forgatni a csapatot. Ami a ferencvárosi játékosokat illeti, a legutóbbi, franciák elleni mérkőzés legjobbjának választott Imre Szofi ezúttal nem kapott játéklehetőséget, ám Sass Kincső sokat volt a pályán, jól is védett, és kiváló indításokat adott. Simon Petra sokat pihent, de így is lőtt három gólt, míg Kármán Luca ezúttal nem a franciák elleni formáját hozta (hét lövésből hat gól), támadásban ezúttal egyszer volt eredményes, de védekezésben hasznosan játszott.

A továbbra is százszázalékos magyar válogatott pénteken, 18.30-kor Norvégia ellen játszik. Ha döntetlen lesz a mérkőzés eredménye, akkor biztosan továbbjutunk a negyeddöntőbe, de még egy minimális különbségű vereség esetén is ott lehetünk a nyolc között, ugyanis a csoport másik csütörtöki találkozóján Franciaország legyőzte Norvégiát. Így az utolsó forduló előtt a csoport állás: 1. Magyarország 4 pont, 2. Franciaország 2 pont, 3. Norvégia 2 pont, 4. Brazília 0 pont.

Ezüstéremmel tért haza U20-as fiúcsapatunk Nagybányáról

Keményen küzdve a második helyig jutott U20-as fiú kézilabdacsapatunk a nagybányai felkészülési tornán.

Az első 15 meccsén veretlen maradt ifjúsági csapatunk

Kézilabda-akadémiánk U20-as fiúcsapata pazarul kezdte a szezont, erről kérdeztük Kiss György vezetőedzőt.

„Megérezték, milyen a felnőttek között kézilabdázni”

Öt akadémistánk is debütált az Európa-kupában, erről kérdeztük akadémiánk sportigazgatóját, Kökény Beatrixot.

Az idén is lesz közös akadémiai kiválasztó

Újra közös kiválasztót rendeznek az államilag támogatott kézilabda-akadémiák, részletek a cikkben.

A bravúros start után megjött az étvágy

Három forduló után hibátlanok U19-es női kéziseink az NB I/B-ben; a vezetőedzőt, Illés Mártont kérdeztük.

Vereséggel kezdett a válogatott az U17-es Eb-n

A remek első félidő után a másodikban nem bírtak a franciákkal a mieink, így kikaptak az Eb-nyitányon.

Három akadémistánkkal startol a montenegrói U17-es Eb

A szerdán kezdődő U17-es Eb-n Balogh Veronika, Himer Laura és Szeibert Anna is ott lesz a magyar csapatban.

Egy ezüstéremmel zártuk az utánpótlás négyes döntőket

Mindhárom szombati helyosztón vereséget szenvedtek akadémiánk csapatai az utánpótlás FINAL4-n.