Vb: Simon Petra 11 góljával továbbjutott a válogatott
Simon Petra vezérletével a magyar lány ifjúsági kéziválogatott legyőzte Spanyolországot a macedóniai vb-n.

Ifjúsági női kézilabda-vb, H csoport, 2. forduló:
Spanyolország-Magyarország 26-28 (17-13)
gólszerzőink: Simon 11, Szabó A. 4, Farkas 4, Csíkos 3, Juhász 3, Csernyánszki 2, Molnár

Nem kezdtük jól a mérkőzést, nyolc perc után csupán egy lőtt góllal álltunk, 5-1-re vezettek a spanyolok, amikor beállt Simon Petra. A Ferencváros játékosa színt és eredményességet vitt a játékba, 15 perc alatt dobott hat gólt, sikerült feljönnünk kettőre, de a félidő hajrára ismét az ellenfélé volt, így a szünetre négy gól lett a két csapat között a különbség.

A második játékrészben feljavult a védekezésünk, szisztematikusan dolgoztuk le a hátrányunkat, tíz perc után már 20-20 volt az állás, és a vezetést is sikerült átvennünk. Simon Petra ugyanott folytatta, ahol az első félidőben abbahagyta, sorra lőtte a gólokat, és végül 11 találattal zárt, vezérletével pedig kettővel nyertünk, így bejutottunk a középdöntőbe. Petra a lefújás után átvehette a mérkőzés legjobbjának járó díjat is.

A többi ferencvárosi játékos közül Sass Kincső nagyjából a meccs felét töltötte a pályán, míg Imre Szofi és Kármán Luca ezúttal nem kapott szerepet.

A mieink utolsó csoportmérkőzésükön, kedden, 18.30-kor a szintén százszázalékos Franciaországgal játszanak – a mérkőzés tétje, hogy melyik gárda visz tovább pontot a középdöntőbe.

Megvan a vb-bronz, és csoportelsőként az Eb-elődöntőben

A hajrában háromgólos hátrányból fordítva bronzérmes a magyar ifjúsági női válogatott a vébén!

A vb-bronzért játszhatnak ifista lányaink

Hiába Simon Petra kilenc gólja, a magyar női ifi kéziválogatott kikapott a vb-elődöntőben.

Vb-elődöntőben a nők, Eb-középdöntőben a férfiak

A ferencvárosi játékosok hathatós közreműködésével remekelnek az ifi kéziválogatottak.

Ifi vb: Norvégia is kipipálva

Norvégia magabiztos legyőzésével bejutott a negyeddöntőbe a női válogatott az ifi vébén.

Továbbjutás az ifi Eb-n

Férfi ifjúsági kéziválogatottunk Izlandot is legyőzte, így biztosan középdöntős a montenegrói Eb-n.

Ifi vb: továbbra is hibátlanul

Brazíliát is legyőzte, így közel került a negyeddöntőhöz a magyar női ifjúsági kéziválogatott a vébén.

A németek legyőzésével kezdtük az Eb-t

Férfi ifjúsági válogatottunk Csörgő Kristóf vezérletével kiválóan kezdte a montenegrói Eb-t.

Remeklő fradistákkal csoportgyőztes a válogatott

A franciák elleni győztes csoportdöntőn is kiválóan szerepeltek a ferencvárosi játékosok az ifi vébén.