Szerdától péntekig háromnapos nagyszabású konferenciát tartottak a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen, amelyet akárcsak tavaly, ezúttal is két helyszínen, a TF-en, valamint a balatonboglári Nemzeti Kézilabda Akadémián bonyolítottak le a szervezők.
A szerdán az egyetem épületében tartott nyitóeseményen egyenként mutatták be az aulában kiállítókat, mások mellett az FTC Kézilabda Akadémia standja is megtalálható volt a rendezvényen, amely az idén a „Tehetségből teljesítmény” szlogent kapta.
A hozzánk látogató érdeklődők erőplatón mérhették le tudásukat, képességüket, és összevethették az adataikat az akadémisták nyári felmérésének legjobb eredményeivel – nem, korosztály és poszt szerint. A nap legjobbjait pedig díjaztuk is: a győztesek a soron következő, október 4-i Steaua Bucuresti elleni hazai Európa-liga selejtezőre kaptak páros belépőt.

A konferencia szlogenjére, valamint az FTC történelmére megjelenésünkben is reflektáltunk: a „Múlt. Jelen. Jövő.” elnevezésű roll upokon az európai porondon szereplő felnőttcsapataink tagja emelik magasba a kézilabdázást idén kezdő egy-egy játékosunkat. A dizájnban megjelennek név szerint korábbi és jelenlegi akadémistáink, akikre méltán büszke egyesületünk.
Kiegyenlített első negyedóra után kapott ki U17-es csapatunk a Győrtől az ifjúsági női kézilabda BL-ben.
Noha az első félidőben héttel is vezetett, végül egy góllal kikapott U17-es csapatunk az ifjúsági BL-ben.
U17-es csapatunk a DVSC ellen lép pályára az EHF Youth Club Trophy budapesti négyes döntőjének elődöntőjében.
Mások mellett Cirjenics-Kovacsics Anikó is várja majd a 2014 és 2018 között született gyerekeket júniusban.
Női U18-as kézilabdacsapatunk nem mindennapi módon szokott felkészülni az edzésekre, meccsekre - VIDEÓ!
Megvan csapatunk első ellenfele a női ifjúsági kézilabda Bajnokok Ligája budapesti döntő hétvégéjén.
Kende Pétert és Kiss Györgyöt Imre Bence nevelőedzőiként tüntették ki.
A Budapest Handball Cupon Mátrai Nóra együttese sportszerű döntés után megosztva lett aranyérmes.