2021. március 1.
Rangadókat nyertek akadémistáink
Tíz mérkőzésből kilencen veretlenek maradtak az FTC Kézilabda Akadémia csapatai a múlt héten.

Azt az egy vereséget serdülő fiú együttesünk szenvedte el a felnőttek között a Budapest bajnokság listavezetője, a Squadra Buda ellen (24-42), de ez a mérkőzés tapasztalatszerzésnek tökéletes volt. Kende Péter serdülő együttese vasárnap viszont egy jóval fontosabb találkozón a saját korosztályában nagyon magabiztos játékkal, a hét gólig jutó Török Ádám vezérletével, végig vezetve nyert rangadót a Békés ellen 32-21-re. Serdülőink így továbbra is harcban vannak a Keleti csoport első két helyének egyikéért.

Ezt követően ifistáink is összecsaptak vasárnap a Békéssel az Elek Gyula Arénában, és ugyanilyen magabiztos, 37-22-es győzelmet arattak (Prainer Viktor és Turák Félix is hét-hét gólig jutott), így Kiss György gárdája továbbra is vezeti a tabellát. Akárcsak U16-os fiú csapatunk, amely a felsőházban rangadót játszott a még szintén hibátlan Gyöngyössel. A népligeti mérkőzés azonban csak papíron volt rangadó, a szünetben már 18-10-re vezettünk, a végén pedig 30-20-ra nyertünk, megőrizve hibátlan mérlegünket.

Ugyanígy százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát saját korosztályában serdülő és ifjúsági lány csapatunk is: előbbi az öt gólig jutó Kármán Luca vezérletével 33-22-re, utóbbi pedig a hétgólos Ballai Anna remeklésével 31-23-ra verte hazai pályán a Békéscsabát. Mindkét együttes pályára lépett a hétvégén az idősebbek között: serdülőink a felnőtt NB II-ben is győzni tudtak a TFSE otthonában 27-23-ra, ifistáink pedig a felnőtt NB I/B-ben bravúros, 29-29-es döntetlent értek el a Kispest vendégeként.

Férfi ifi csapatunk is megmérettette magát a felnőtt másodosztályban a múlt héten: a Vecsés otthonában a szünetben már 17-10-re vezettünk, végül pedig 31-27-re nyertünk, így - több mérkőzést játszva ugyan, de – továbbra is vezetik fiataljaink a felnőtt NB I/B-t.

U15-ös lány csapatunk a serdülő II-ben otthon simn, 33-21-re győzött a Kispest ellen.

Kövess bennünket Instagramon is:

Ezüstéremmel tért haza U20-as fiúcsapatunk Nagybányáról

Keményen küzdve a második helyig jutott U20-as fiú kézilabdacsapatunk a nagybányai felkészülési tornán.

Az első 15 meccsén veretlen maradt ifjúsági csapatunk

Kézilabda-akadémiánk U20-as fiúcsapata pazarul kezdte a szezont, erről kérdeztük Kiss György vezetőedzőt.

„Megérezték, milyen a felnőttek között kézilabdázni”

Öt akadémistánk is debütált az Európa-kupában, erről kérdeztük akadémiánk sportigazgatóját, Kökény Beatrixot.

Az idén is lesz közös akadémiai kiválasztó

Újra közös kiválasztót rendeznek az államilag támogatott kézilabda-akadémiák, részletek a cikkben.

A bravúros start után megjött az étvágy

Három forduló után hibátlanok U19-es női kéziseink az NB I/B-ben; a vezetőedzőt, Illés Mártont kérdeztük.

Vereséggel kezdett a válogatott az U17-es Eb-n

A remek első félidő után a másodikban nem bírtak a franciákkal a mieink, így kikaptak az Eb-nyitányon.

Három akadémistánkkal startol a montenegrói U17-es Eb

A szerdán kezdődő U17-es Eb-n Balogh Veronika, Himer Laura és Szeibert Anna is ott lesz a magyar csapatban.

Egy ezüstéremmel zártuk az utánpótlás négyes döntőket

Mindhárom szombati helyosztón vereséget szenvedtek akadémiánk csapatai az utánpótlás FINAL4-n.