Megkezdődik a fiúknak is az Akadémiai Torna, az első fordulóban pénteken Balatonbogláron előbb a Veszprém, majd a Balatonfüred ellen lépnek parkettára. Ugyanez a korosztály szombaton és vasárnap egy ötcsapatos nemzetközi tornán, az U16-os PLER-kupán szerepel majd Soroksáron, ahol a házigazda PLER és a Veszprém mellett, két külföldi csapat, az osztrák Linz és a szlovák Bystrica lesz az ellenfél.
Idegenben játszik szombaton mindkét NB I/B-s csapatunk, a nők a PC Trade Szeged ellen lépnek pályára, ahol eldől melyik csapat szerzi meg idei első pontjait, míg a férfiak az eddig nyeretlen Csépe Salgótarjáni SKC ellen próbálják megszerezni a két pontot.
Nem lesz könnyű dolga az U18-as női csapatunknak sem az NB II-ben, ugyanis a tavaly még NB I/B-s SZISE lesz az ellenfelük az Emszt Kálmánné sportcsarnokban.
10.24., péntek
10.00 FTC KA- Veszprém HA Balatonboglár- Akadémiai Torna
14.00 FTC KA- Balatonfüred Balatonboglár- Akadémiai Torna
10.25., szombat
09.00 PLER Budapest- FTC KA Soroksári sportcsarnok- PLER-kupa, fiú U16
13.00 FTC KA- Linz Soroksári sportcsarnok- PLER-kupa, fiú U16
14.00 SZISE- FTC KA U18 Emszt Kálmánné sportcsarnok- NBII női
15.00 PC Trade Szeged- FTC KA U20 Szeged- NB1/B női
18.00 Csépe Salgótarján- FTC KA U20 Salgótarján- NB1/B férfi
10.26., vasárnap
11.30 FTC KA- Bystrica Soroksári sportcsarnok- PLER-kupa, fiú U16
14.00 FTC KA- Veszprém HA Soroksári sportcsarnok- PLER-kupa, fiú U16
Az idény eddigi legnagyobb bravúrját hajtotta végre U20-as csapatunk, amikor legyőzte a dobogón álló Vecsést.
Koczkás Viktória, Táder Luca és Tóth Dániel is elmondta véleményét az elmúlt hétvége mérkőzéséről.
Az U18-as és az U20-as férfi csapatunk is vereséget szenvedett a BUD Arénában.
Krasznai Zsófia és Jeszenszki Petra is véleményt formált a legutóbbi mérkőzésről és a teljesítményéről.
Mindhárom meccsünket megnyertük az UP-bajnokságokban, az NB I/B-ben viszont nem bírtunk az Egerrel.
A korosztályos magyar női kézilabda-válogatottak edzőtáborral és felkészülési mérkőzésekkel készülnek a héten.
Fontos pontokat szereztünk a két NB I/B-s meccsen, tízgólos győzelem az NB II-ben és Angyalföldön.
Akadémiánk kézise többhónapos kihagyás után már három mérkőzésen pályára is léphetett.